Оголошення про збори в Соцмістечку вивісили завчасно. Людей запрошували прийти 7 липня 2017 року, щоб обговорити проект будівництва багатоквартирного будинку на місці ями. Ями, де взимку діти спускаються вниз на санчатах, а як сходить сніг, тут збираються наркомани.

На сьому вечора прийшло чимало мешканців мікрорайону. Прийшли послухати відповіді представників забудовника на поставлені запитання.
Почну з того, що хочуть побудувати. Це буде будинок на 233 квартири, від 5 до 9 поверхів. Перший поверх хочуть віддати під магазини, пральню, аптеку, кафе, міні садочок. Перед будинком обіцяють зробити сквер. Під нього виділяють 49 соток. Біля будинку запроектовані дитячі та спортивні майданчики, гостьові парковки.
А тепер про те, що казали люди. Першим ділом згадали будинок, який побудувався неподалік – біля військової частини. Так я дізнався, що після того, як забудовник врізався в систему водопостачання, у кранах упав тиск води і вона тече тоненькою цівкою. Що забудовник обіцяв підключитись до котельні, а зробив індивідуальне опалення і тепер думають, куди дутиме вітер із труби. Озвучили, що мали поставити нову трансформаторну підстанцію, а забудовник оновив стару, а нову так і не поставив. Тому люди цікавились, як буде вирішене питання з опаленням, водопостачання, водовідведенням, електрикою.
Вказали, що зараз виїхати машиною на Київський Шлях проблематично, а коли заїдуть нові мешканці, стане ще гірше. Казали, що діти взимку тут катаються. І що їм потрібна паркова зона, а не будинок.
Були й такі, яких цікавило, чи збираються зносити гаражі.
Нагадаю, в 2007 році ПРАТ «Пентопак» орендував тут землю під будівництво багатоквартирного будинку, ще передбачались квартири і для працівників підприємства. Ділянка довго пустувала, аж доки в 2014 році тут не почав зводитись «Набережний квартал». Планували побудувати 12-поверховий будинок на 800 квартир. Тоді мешканці мікрорайону будувати не дали. Цього року прийшов новий забудовник – ТОВ «БК Олімпік». Поверховість менша, квартир менше, обіцяє – як того хотіли люди – зробити паркову зону.
Представники забудовника намагалися пояснити, як усе відбуватиметься. Але їх постійно перебивали. Не встигнувши відповісти на попереднє запитання, відповідали на наступне – більш горластішому. Один дядько в мене за спиною, у відкриту, не соромлячись присутніх жінок та дітей, вигукував матюки.
Не почувши один одного, сторони розійшлись, але люди не розходились. Один із мешканців запропонував підписати присутнім листа і передати копію голові правління ПРАТ «Пентопак» та бориспільському міському голові. В ньому мешканці мікрорайону Соцмістечко закликають відмовитись від оренди цієї земельної ділянки на користь громади і пропонують міській раді зробити тут рекреаційну зону без права забудови.
Тема непроста і вимагає прискіпливого вивчення. Тому є намір зустрітись із керівництвом ПРАТ «Пентопак», бориспільським міським головою, головою будівельної комісії, а також із представниками забудовника, щоб почути їхню позицію в цьому питанні. Продовження теми шукайте в наступному випуску газети.

Залишити відповідь

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я