Купити нормальне житло за нормальні гроші – мрія чи не кожного другого бориспільця. Квартиру собі не кожен може дозволити, а от 1-2 кімнатну в таунхаусі – непоганий економ-варіант. Тим більше, що в інтернеті купа оголошень: вибирай будь-який. Але перед тим, як приймати рішення, прочитайте про те, що ми дізнались про таунхауси в Борисполі.

Першими забили на сполох власники житла з вулиць Коцюбинського, Ботанічна, Глибоцька, Пушкіна. Як тільки люди позаселялись, у них одразу ж почали виникати проблеми. Зокрема із напругою в електромережі, з водою та каналізацією, в декого з документами. Спочатку люди намагались тиснути на власника, але наштовхнулись на глуху стіну. Тоді вони почали писати скарги в міську раду.
До цього часу питання таунхаусів обходило владу стороною. Коли ж почали детальніше його вивчати, виявили там стільки порушень, що деякі споруди взагалі потрібно зносити. Тільки задумайтесь, є факти самозахоплення міської землі, будують без паперів, підроблюють будівельні паспорти, порушують Державні будівельні норми, економлять на всьому: матеріалах, проведенні мереж, паркомісцях і прибудинковій території.
Звісно, і влада, і депутати вирішили терміново втрутитись. Результатом їхніх рішучих дій стала спільна нарада. На ній обговорили всі проблемні питання, послухали людей, які постраждали від горе-забудовників. Для прикладу, прийшла власниця квартири, яка розповіла, що в них низька напруга в електромережі. Почали розбиратись. Виявилось, що РЕМ подає на весь будинок 5 кВт. Звісно, ті п’ять власників отримують не більше кіловата кожен.
Був на нараді і забудовник. Найцікавіше, що і в він, і ця жінка просили представників влади допомогти збільшити потужність у мережі. Звичайно, виникло питання: а чому влада має допомагати? Адже тут явно підприємець продав неякісне житло.
– Ви продавали людям квартири з комунікаціями, зручностями, як повноцінне житло. Ви заробляли на цьому гроші, а тепер прийшли до нас просити допомоги. Ми тут до чого? Це, перш за все, ваша відповідальність перед покупцями.
Судячи з реакції і забудовника, і жіночки, вони не зовсім зрозуміли, чому влада відмовилась їм допомагати.
На нараді представники виконавчого комітету та депутатського корпусу вирішили дати доручення Управлінню містобудівництва та архітектури та ДАБІ здійснити перевірку всіх таунхаусів, які побудовані або будуються в Борисполі. Шукатимуть порушення, і якщо виявлять, виписуватимуть припис, щоб забудовник їх усунув. У разі неможливості усунення порушень, такий таунхаус по закону мають право знести.
Варто сказати, що відтепер до забудовників таунхаусів виставлятимуть певні вимоги. Зокрема, вони повинні будуть брати містобудівні умови та обтяження; сплачуватимуть грошима 4% пайової участі; обов’язково підключатимуть свої багатоквартирні будинки до центрального водопостачання та водовідведення.
А для тих, хто збирається купувати квартиру в таунхаусі, радимо спочатку прийти в міську раду за порадою. Принаймні, тут вам скажуть правду і це допоможе уникнути багатьох непотрібних проблем у майбутньому. Тим, хто вже купив у таунхаусі собі житло і виявив серйозні проблеми, в міській раді радять вимагати в продавця гроші назад.

Залишити відповідь

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я