27 липня в Бориспільській районній раді пройшло засідання тридцятої сесії районних депутатів

Розглядали більше двадцяти питань. Зокрема, зміни до Програми соціально-економічного розвитку району, зміни в програмі «Турбота», введення електронного документообігу, створення опорного навчального закладу в Щасливому. Серед іншого: один депутат склав свої повноваження і йому ж присвоїли звання «Почесний громадянин Бориспільського району»; в Гнідині заборонили приватній компанії користуватись надрами в піщаному кар’єрі; погодили призначення заступника головного лікаря Бориспільської ЦРЛ.
За всі питання голосували позитивно. Зняли з розгляду тільки одне – звіт про роботу Бориспільського районного «Бюро технічної інвентаризації» в 2017 році. Його вирішили перенести на наступний раз, оскільки звіт не був підготовлений як слід.

Фінансування

На сесії були прийняті зміни до «Програми соціально-економічного та культурного розвитку Бориспільського району на 2017 рік», якими передбачено більше 43,5 млн грн на ремонти шкіл, дитячих садочків, встановлення спортивних майданчиків, ремонти будинків культури, ремонти системи опалення в медичних амбулаторіях. Також закуплять на три мільйони обладнання в ЦРЛ, відремонтують інфекційне відділення. Крім того, передбачено 1,2 млн грн на ремонт адмінбудівлі районної ради.
В продовження теми варто сказати, що голова Бориспільської РДА Олександр Туренко звернувся до сільських голів та закликав їх надавати свої пропозиції. Крім того, в районі зараз працює комісія з області, яка визначає стан доріг, щоб потім розробити графік ремонтів.
Тут варто відзначити, що фінансування деяких проектів призупинене, оскільки є запитання до виконавців робіт та замовників. Зараз ведеться перевірка. Однак зазначають: там, де вже розпочали, роботи завершать.
Також внесли зміни і до районної комплексної програми «Турбота» на 2016-2020 роки. Передбачили, що особам, які зголосились на військову службу за контрактом, будуть надавати одноразову матеріальну допомогу в розмірі 20 тисяч гривень. Ще одне доповнення – надаватимуть одноразову грошову допомогу в розмірі 5 тис. грн тим, хто має онкологічні або інші тяжкі захворювання.
– Моє завдання, – наголосив О.Туренко, – знайти кошти, щоб ви (депутати) сиділи і думали, куди їх витратити.
Також мають збільшити фонд заробітної плати для держслужбовців Бориспільської РДА. Підвищать оплату праці виконавчого апарату Бориспільської райради – від голови до прибиральниці та водія. Внесли зміни до районного бюджету на 2017 рік, збільшивши видатки.

Кадрова політика

Одне з питань сесії – дострокове припинення повноважень депутата Бориспільської районної ради Валерія Федоровича Гудзя. Як пояснив він своє рішення, це пов’язано з тим, що він фізично не може поєднувати службу в Збройних Силах України з роботою депутатом. Нагадаю, Валерій Гудзь на сьогодні виконує бойове завдання на сході
України.
Ще одне питання – призначення заступника головного лікаря з медичної частини Бориспільської ЦРЛ, а саме Євгенія Павловича Черенка, який уже обіймав цю посаду, потім перейшов працювати в інший медичний заклад, а тепер знову повернувся.
Ще одне рішення сесії – присвоїти звання «Почесний громадянин Бориспільського району» заступнику командира 72 окремої механізованої бригади, народному герою України підполковнику Валерію Федоровичу Гудзю. За це проголосували одноголосно. Варто сказати, що це звання присвоюється один раз на рік, а сама церемонія відбудеться в день Незалежності України.

Нововведення

На засіданні проголосували й за затвердження районної цільової Програми «Електронна Бориспільщина на 2017-2019 роки». Нею передбачено, що з 1 вересня 2017 року в районі активно почне працювати електронний документообіг. Сільські ради вже можуть працювати в Програмі, а освіта та медицина зможуть долучитись із нового бюджетного року.
Окремим питанням затвердили створення опорного навчального закладу «Щасливський НВК «Ліцей – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садочок»» в с.Щасливе, а також Пролісківську філію опорного закладу в с. Проліски. Нагадаю, перший опорний заклад було створено в с. Вороньків, хоча навчальних округів у районі досі не створено. А мало б бути навпаки: спочатку округи, а потім опорні заклади.
Зазначили, що планують створити при райдержадміністрації відділ капітального будівництва, який займатиметься проектно-кошторисною документацією.

Звіти

На сесії заслухали звіт начальника управління економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури Бориспільської РДА Наталії Паніної щодо виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Бориспільського району за перше півріччя 2017 року.
Також начальник управління фінансів РДА Тамара Матяш прозвітувала про те, як виконувався районний бюджет за 6 місяців. Зокрема, є перевиконання, але є і недофінансування в розмірі 10 млн
грн.

Відмова

Єдине питання сесії, яке отримало негативну відповідь, стосувалось відмови в погодженні Корпорації «Укрвторресурси» на користування надрами з метою видобування пісків з Гнідинського родовища, що знаходиться на території Гнідинської сільської ради. Як пояснили, корпорація збирається використовувати його для складування твердих побутових відходів. Звісно, гнідинська громада виступила проти цього, їх підтримали в Київській обласній раді, проголосували «ПРОТИ» і депутати райради, оскільки таке складування може призвести до екологічної катастрофи.

Залишити відповідь

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я