У Борисполі відбулося три групові гри та фінальний поєдинок із футболу на чотирнадцятому турнірі пам’яті Віктора Баннікова

20 серпня в місті Бориспіль, на стадіоні Колос, завершився XIV міжнародний турнір імені легендарного воротаря Віктора Баннікова. В фінальному матчі за золоті нагороди зійшлися юнацькі збірні Грузії та Ізраїлю. Протистояння, можна сказати, дзеркальне. Адже минулого року збірні Грузії і Ізраїлю також боролись за цей кубок.
На початку сьогоднішньої зустрічі збірна Грузії помітно домінувала над суперником. Стрімкі атаки грузинів на ворота ізраїльтян та майстерні контратаки вже на п’ятій хвилині відкрили рахунок у матчі.
Правду кажучи, забитий м’яч став помилкою захисників збірної Ізраїлю. Вони обрізались на власній половині поля та дозволили Зуріко Давіташвілі вийти один на один із воротарем. Грузин без вагань скористався моментом і поклав м’яч у сітку воріт суперника.
Ще через дві хвилини Хвічі Кварацхелія подав м’яча з лівого флангу, а капітан збірної Грузії лише підставив ногу, щоб забити ще один гол на свою користь.
Інтригу фінального поєдинку було остаточно «вбито» у середині першої половини зустрічі, коли Гіоргі Шалікашвілі з центральної зони поля поцілив у лівий нижній кут воріт суперника. Воротар збірної Ізраїлю спробував відбити м’яча, але так і не зумів.
Після перерви в складі збірної ізраїльтян сталось декілька замін. Як результат, на 47 хвилині ІІ тайму Омрі Рам, який вийшов на поле у якості заміни, забив у ворота грузинів м’яча.
Втім, надію на перемогу збірна Ізраїлю втратила на 65 хвилині, після подачі з кутового. Хвічі Кварацхелія отримує м’яча та влучно перенаправляє його в ворота суперника. Таким чином, був зафіксований фінальний результат 4:1.
Після поєдинку відбулася урочиста частина турніру. Кубок і нагороди чемпіонам та призерам турніру вручив президент Федерації футболу України Андрій Павелко. Індивідуальні призи за підсумками змагань дісталися наступним гравцям: Кращий воротар – Лука Харшиладзе (Грузія); Кращий захисник – Алан Ауссі (Україна); Кращий півзахисник: Матуш Бегала (Словаччина); Кращий бомбардир – Зуріко Давіташвілі – 5 голів (Грузія).
Також хочу згадати збірну України, яка брала участь у турнірі пам’яті Віктора Баннікова. В поєдинку за третє місце вона зустрілась зі збірною Словаччини. Вже на 14 хвилині гравець нашої команди Дероган відмінним ударом у ворота суперників завершив розіграш кутового. Таким чином було відкрито рахунок – 1:0.
Після забитого м’яча українці не зменшили тиску на ворота словаків. Було кілька нагод подвоїти рахунок, але другий м’яч українці забили після стандарту. Волошин виконав удар, спрямувавши м’яч під поперечину, словацький воротар у стрибку відбиває «плямистого», але поруч опинився наш Ауссі, який і переправив м’яч у ворота. Із рахунком 2:0 на користь українців і завершилась перша частина зустрічі.
У другому таймі наставники обох команд зробили низку замін. Словакам це пішло на користь. Бо їм вдалось вирівняти гру та створити кілька небезпечних моментів біля наших воріт, хоча й безрезультатно. Українські гравці теж не змогли забити жодного гола в другому таймі. Після фінального свистка стало зрозуміло, що перемога та почесне ІІІ місце в збірної України.

Від автора: На мою думку, Бориспіль впорався з цьогорічним турніром на 100%. Адже чудова організація посприяла безпечному та якісному проведенню усіх матчів. Також хочеться відзначити уболівальників збірних, які активно підтримували своїх фаворитів.

Меморіал імені Віктора Баннікова з футболу – щорічне футбольне змагання для юнацьких збірних, що проходить в Україні. Носить воно ім’я легендарного воротаря збірної СРСР і першого президента Федерації футболу України.