Ті, хто слідкує за подіями в Борисполі, напевно чули, як 15 серпня між мешканцями Соцмістечка сталась сутичка.

Нагадаємо, що того дня Наталія Чухненко (вона діє від імені своєї матері, якій належить земельна ділянка) привезла паркан, щоб огородити свою земельну ділянку. Люди – де-факто сусіди – вийшли, щоб перешкодити цьому. На допомогу покликали друзів, знайомих, викликали депутатів, позвали представників влади. Власниця була практично сам на сам проти всіх, якщо не враховувати найманих працівників. Потому ще приїхала поліція, яка фактично не втручалась у «сусідські» розбірки.
Я, на жаль, не був присутнім на місці подій. Тому інформацію довелось збирати по крихтах, спілкуючись безпосередньо з учасниками «зустрічі» та тими, хто має до цього відношення. Перш за все, зустрівся з пані Чухненко. Насамперед мене цікавило – чи мала вона право щось там встановлювати чи будувати.
– Цю ділянку купила моя мама, є відповідний договір купівлі, – розповідає вона, показуючи документи. – На сьогодні я дію за дорученням від її імені.
– Що відбувалось у той день?
– Зранку приїхала машина, яка привезла елементи паркану. Але тут поприбігали сусіди, почали перешкоджати. Кричали, що тут нічого не дадуть мені будувати, бо вони тут буряки свої постійно садять. Тикали на стежку і питали, як тут люди ходитимуть. Розповідали про якусь міфічну позовну заяву, яку вони подали в суд, але про це я нічого не знала до того дня. Коли спробували вантажити мій паркан на трактор, мені навіть довелось сідати на нього, щоб зупинити свавілля.
– Ви кажете, люди кричали, тикали, розповідали… Як ви до цього ставитесь?
– Нагадую, ця ділянка є приватною власністю. Так, люди досі на ній вирощують овочі або ж ходять стежкою, і до певного часу вони могли це робити за моєї мовчазної згоди. Бо раніше я не мала змоги будуватись. Зараз розпочинаються підготовчі роботи, отже людям доведеться шукати інше місце, де вони ще зможуть садити город. Ті, хто ходить стежкою, зможуть так само ходити, але не навпростець, а трохи лівіше. Щодо розгляду в суді, про це я дізналась 15 серпня, коли поліцейські попросили надати правовстановчі документи на ділянку. Я свої показала, а сусіди надали, як я зрозуміла, лише примірник позовної заяви. Але, що найцікавіше, після всього – а саме, коли мене почали штурхати з усіх боків – патрульні спокійно стояли в стороні, склавши руки.
– Серед іншого, що я чув, звучала версія, ніби ви там хочете побудувати торговельний центр. Як ви це прокоментуєте?
– Ніяк. Бо я ніколи не зверталась у міськраду з заявою ні про зміну цільового призначення, ні про можливість побудувати тут торговий центр. А те, що деякі депутати розповсюджують неправдиву інформацію, може бути пояснене тим, що вони особисто зацікавлені в цій ділянці.
– Чимало питань навколо загальної площі вашої ділянки. Одні кажуть про 6 соток, інші про 7. Як це розуміти?
– По правильному, там дві ділянки на 6 та 1 сотку. Так мені їх продавали. Скажу одразу, я планую будуватись на 6 сотках. На сьомій планувала зробити якийсь квітник, посадити траву. А спилювати липи, як деякі розповідають, навіть не збиралась.
Послухавши одну сторону, відправляюсь на зустріч із іншою. Дома застаю Тетяну Дудар, чия ділянка розташована впритул до вказаних шести соток. Вона погоджується поспілкуватись, але спершу просить показати журналістське посвідчення.
– Я вам розповім наступне, – починає розповідати жінка після того, як довго вивчала моє посвідчення, – ця ділянка приватизована незаконно. Земля належала моєму сусідові: він мав у користуванні 14 соток. Десять приватизував, а чотирма користувався.
– Вони в нього були оформлені?
– Він не встиг, помер. Цим і скористались. Депутати міської ради проголосували, щоб виділити цю ділянку невідомо кому. Тут сад, тут город – як вони могли дозволити виділити цю землю, я не розумію. Ми навіть подали в суд позовну заяву, щоб судом відмінити право власності на цю ділянку. Краще ми тут зробимо зону відпочинку. Але торговельного центру тут не буде.
– Але ж тут передбачена житлова забудова…
– Навіть якщо передбачити, що тут буде будинок, а не ТЦ, ми теж проти цього. Тут стежка, якою люди ходять. Депутат нам навіть пообіцяв тротуар зробити, щоб не по болоті ходити. Тут десятиліттями люди городину вирощують. Нова ж власниця почала щось робити, а з сусідами не порадилась. Але найголовніше в усьому цьому те, що землю виділили незаконно. Нехай спочатку суддя розбереться, а далі будемо вирішувати, куди далі рухатись.
– А коли ви звернулись до суду?
– Ми подавали позови давно, але завжди якось неправильно. Потім звернулись до адвоката і в березні цього року вже подали заяву правильно. Зараз звернулись із колективним листом до міського голови, щоб міська влада втрутилась і заборонила будь-які дії на цій ділянці, допоки не буде рішення суду. Із подібною заявою звернулись і в прокуратуру. Тож до висновків суду нова власниця тут точно нічого не побудує.
А тепер давайте повернемось до подій, які й стали причиною цієї «сусідської війни». Як мені відомо, цю земельну ділянку виділяли депутати попереднього скликання. Там працювала земельна комісія, ділянка пройшла всі перевірки та узгодження… Тому й проголосували, щоб виділити. Потім власник узяв і продав землю, а покупець вирішив тут побудуватись.
Як пояснили мені в Управлінні містобудування та архітектури, у них не було підстав не видавати будівельний паспорт, оскільки всі надані документи відповідали вимогам законодавства, а норми були витримані. Єдине, на чому закцентували увагу, що площа земельної ділянки не сім, а шість соток, і яким чином дописали ще одну сотку, мають розібратися. На моє запитання про те, що там може бути побудований не житловий будинок, а щось інше, відповіли, що це більше в компетенції Державної архітектурно-будівельної інспекції.
Що стосується сусідів, на плані міста видно, що довкола знаходяться землі міської ради. І це підтвердили в земельному відділі міськради. Тобто, по факту, домовлятись немає з ким, бо депутати вже дали згоду.
Зустрітись із юристом міської ради та побувати в суді, щоб отримати коментарі, я не встиг. Планую відвідати їх найближчим часом, і вже в наступному номері ви більше дізнаєтесь про ситуацію навколо цієї земельної ділянки.

Залишити відповідь

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я