Минулого тижня Бориспільщину облетіла новина: на хабарі затримали сільського голову. Затриманою виявилась Галина Миколаївна Шевченко, голова Великоолександрівської сільської ради. Нагадаю, це третій випадок, коли за підозрою в хабарництві затримують сільського голову Бориспільського району. До цього був випадок спочатку з Вороньківським, а потім Мартусівським.

Про затримання голови за хабар повідомило одразу два державних ресурси – сайт Національної поліції та сайт Прокуратури Київської області. Обидва повідомляли, що її взяли під час спроби підкупити депутата Великоолександрівської селищної ради, щоб той припинив ініцювати перевірки щодо використання бюджетних коштів.
У повідомленні зазначалось:
«16 листопада прокуратурою Київської області, спільно зі співробітниками Управління захисту економіки в Київській області, затримано «на гарячому» голову сільської ради під час передачі депутату неправомірної вигоди в сумі 50 тисяч гривень.
Установлено, що між сільської радою та приватним підприємством був укладений договір щодо ремонту покриття автостоянки. Втім, з’ясовано, що підприємство побудувало нову автостоянку без відповідних дозвільних документів. Із приводу незаконного будівництва автостоянки депутат цієї ж сільської ради неодноразово звертався з депутатськими зверненнями до відповідних контролюючих органів.
Після чого до депутата неодноразово звертались директор будівельного підприємства та сільський голова з проханням відкликати його звернення. Окрім цього, за припинення ініцювання депутатом перевірок використання бюджетних коштів сільський голова запропонувала останньому неправомірну вигоду в розмірі 2% від суми кожного договору.
Таким чином, сільський голова намагалась підкупити депутата за припинення перевірок щодо незаконного використання бюджетних коштів під час будівництва.
Санкція статті передбачає винним покарання у вигляді позбавлення волі строком до 8 років з конфіскацією майна або без такої. Досудове розслідування триває».
17 листопада в Шевченківському суді м.Києва відбулось слухання по цій справі, де затриманій повідомили про підозру та оголосили ухвалу, якою передбачено перебування останньої або під вартою на 60 діб, або під домашнім арештом, але з заставою в розмірі 400 000 грн.
Як тільки стало відомо про факт затримання голови, депутати сільської ради відповідно відреагували. Одні закликали зібрати сесію, щоб прийняти відповідне рішення про подальші дії, якщо голова не зможе виконувати свої функції. Інші написали і підписали звернення до суду, щоб взяти Галину Миколаївну на поруки. Третє пленарне засідання 26 сесії ради VII скликання не провели. Спочатку про нього оголосили на сайті сільради, а потім секретар зробила депутатам SMS-розсилку про відміну сесії.
Тим не менш, депутати-ініціатори проведення сесії прийшли, але зала була зачинена. Присутній секретар сказала, що в неї немає ключів. До всього додала, що тексту ухвали в них немає, тому й відмінили сесію. А приймати рішення про призначення в.о. голови Великоолександрівської сільської ради, на її думку, зарано.
На моє пряме запитання секретарю, що вони робитимуть, якщо прийдуть люди і їм потрібна буде допомога, відповіла, що робота сільради не зупиниться: прийматимуться документи, відповідатимуть на запити, одним словом, робитимуть усе, що не залежить від того, чи є голова на місці, чи нема. А далі, коли отримають законні підстави, будуть визначатись, кого призначити виконуючим обов’язки.
Звісно, зачинена зала обурила депутатів. Тому вони й викликали поліцейських, щоб зафіксувати цей факт.
Керівництву сільської ради та депутатському корпусу потрібно організувати роботу сільради таким чином, щоб звичайні люди отримували вчасно якісні послуги, незважаючи ні на що.

Залишити відповідь

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я