Остап Єднак — Народний депутат України.
Днями я став повноправним членом Політичної партії «Сила Людей».
Позафракційний народний депутат, за трохи більше, аніж рік до виборів увійшов в лави політичної партії з незначним рейтингом? Безумство? Політичне самогубство? Аж ніяк!
Хочу поділитись з вами логікою свого вчинку, адже це нелегкий та вкрай важливий процес.

Ми хочемо жити в успішній, демократичній країні.
Зрілі демократії базуються на ефективних інститутах влади, з дієвими демократичними інструментами, якими є ніщо інше, як політичні партії.
Натомість участь в політичних партіях — це наше конституційне право! Право громадян на свободу об’єднання у політичні партії для здійснення і захисту своїх прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів визначається і гарантується Конституцією України. Політична партія — це зареєстроване згідно з законом добровільне об’єднання громадян — прихильників певної загальнонаціональної програми суспільного розвитку, що має своєю метою сприяння формуванню і вираженню політичної волі громадян, бере участь у виборах та інших політичних заходах. Так записано в Законі про політичні партії в Україні!
У 2014 році громадські активісти та молоді політики об’єднались в політичну партію «Сила Людей», яка на даний момент налічує близько 2 тис. членів по всій Україні, декілька мерів міст (Тростянець та Чортків), близько 200 депутатів місцевих рад, та тепер уже двох народних депутатів.
Власне, що пишуть ЗМІ про історію, функціонування та фінансування партії, можна ознайомитись тут:
https://www.pravda.com.ua/articles/2015/12/10/7092040/
http://vybory.pravda.com.ua/files/graph/syla_ludey/
Принцип побудови — «знизу вгору». Перша ланка побудови структури партії – первинний осередок. Первинні осередки об’єднуються у районні та міські організації. Наступним етапом розбудови є обласна організація, що делегує представників у Політичну Раду партії. Таким чином функціонують так звані «соціальні ліфти», при яких найбільш активні та гідні члени партії можуть зайняти керівні посади, а ротація керівного складу не робить нікого «вічним вождем».
Як позафракційний народний депутат, який пройшов до парламенту за списком, я чудово усвідомлюю реалії 2014 року. Тоді група реформаторів потрапила у Верховну Раду за списками різних політичних сил, взявши на себе тягар впровадження важливих законодавчих змін у державі. Ми не мали часу, спроможності та можливості будувати партії як інституції. Цим займались інші люди в інших середовищах, як приміром «Сила Людей». І саме «Сила Людей» показала найбільшу спроможність та послідовність у цьому розвитку!

Ми всі розуміємо, що дотепер українське суспільство не спромоглось створити справжні політичні партії. Власне олігархи та пройдисвіти використовували та продовжують використовувати політичні партії як юридичні оболонки для отримання та утримання влади.

Проте на виборчий цикл 2019-2020 (президентські/парламентські/місцеві) нам потрібна синергія.
Існує загроза того, що реформаторські середовища піддадуться спокусам «легкої стежки», із доступними фінансовими та медійними ресурсами почнуть плодити політичні стартапи, що по суті виявляться гарними «медійними бульбашками» без дієвих структур на місцях, зрозумілих та демократичних правил функціонування. Будуть знову ті ж самі граблі?
Отже, я закликаю усіх свідомих громадян України ознайомитись з Програмою партії «Сила Людей» — http://sylalyudey.org/programa/ та подаватись на членство в партії. Ви можете або долучитись до існуючих осередків, або створити свої — в своєму районі. Достатньо лише заповнити заяву на сайті – http://sylalyudey.org/join/
Щось вас не влаштовує — лише зсередини ви можете це змінити через внутріпартійний діалог! І це працює!
Ви повинні зрозуміти одне — відповідальність на всіх нас! Якщо ми хочемо, аби «Сила Людей» була кращою та відповідала нашим найсміливішим очікуванням, — ми повинні долучитись до цього процесу зсередини, знайшовши сотні однодумців!
Попереду у нас велика справа!
За матеріалами
https://censor.net.ua/b3074647

1 КОМЕНТАР

Залишити відповідь

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я