Впродовж чотирьох років з моменту старту реформи місцевого самоврядування Україна показувала успіхи дентралізаційних змін в державі, в першу чергу шляхом створення спроможних об’єднаних територіальних громад (ОТГ). В Україні вже створено 705 ОТГ. Додатково очікують на призначення перших виборів у близько 80 громадах, де проживає 1 мільйон громадян.

Призначення виборів Центральною виборчою комісією – завершальний етап формування спроможних громад. Проте ЦВК своїм нещодавнім рішенням заблокувала подальший процес децентралізації в Україні, а отже й процес становлення спроможних територіальних громад. На засіданні 9 серпня 2018 року Центральна виборча комісія прийняла Постанову №122, якою фактично призупинила розгляд питання призначення перших і додаткових місцевих виборів в ОТГ. Таким чином ЦВК прийняла рішення про непризначення місцевих виборів та відтермінування розгляду цього питання на невизначений період.
Народний депутат України від «Сили людей» Остап Єднак висловився категорично проти такого рішення. Свою позицію він пояснив так: «Десятки об’єднаних громад позбавлені права обрати гідну владу на місцях. Рішення ЦВК має політичний відтінок, є відверто недолугим та таким, що дискредитує процес реформ, позбавляючи громади шансу на розвиток».
Обурений рішенням, яким ЦВК фактично зупинила процес децентралізації, він написав офіційне звернення на ім’я голови Центральної виборчої комісії Михайла Охендовського з вимогою скасувати скандальні постанову.
«Вважаю, що ЦВК вийшла за рамки своїх повноважень, чим порушила ст.19 Конституції України», — йдеться в офіційному зверненні народного депутата.

Залишити відповідь

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я