На доручення Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та на виконання постанови Кабінету Міністрів від 20 червня 2018р. № 512 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» Міністерство соціальної політики України видало наказ № 1025 від 17.07.2018. «Деякі питання надання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» при народженні дитини».
Згідно з цим наказом з 1 вересня 2018 року українські родини мають отримувати комплект дитячих товарів загальною вартістю до п’яти тисяч гривень. Пакунок міститиме одяг, засоби гігієни та інформаційні матеріали щодо найкращого догляду за дитиною.
Наприклад: підгузки одноразові для новонароджених, від 2 до 5кг, та не менше 94 штук в упаковці, шапочка, стовідсоткова бавовна, розмір 0-3 місяці, термометр для води, прокладки для лактації, не менше 60 штук в упаковці та ін.
«Пакунок малюка» видаватиметься батькам дитини, по одному на кожну дитину, при виписці з пологового будинку.
Однак, як повідомив нам завідуючий пологовим відділенням Бориспільської ЦРЛ, Черних Юрій Анатолійович, наразі пакунків немає в наявності, оскільки Департамент охорони здоров’я Київської державної обл. адміністрації не надав їх вчасно.
За роз’ясненням ми звернулися до головного спеціаліста Департаменту охорони здоров’я Київської обласної адміністрації, Князьки Тетяни Миколаївни. За її словами, «Пакунків для малюка» ще немає в жодній поліклініці Київської області. Основна причина полягає в тому, що товари, які входять до пакунка, ще досі не пройшли необхідну сертифікацію. Скільки часу триватиме сертифікація і коли пакунки нарешті потраплять до пологових будинків, наразі невідомо.
Також «Термінал» звернувся до заступника начальника управління соціального захисту населення Бориспільської міської ради Гузь Людмили Михайлівни. За її словами, поки що невідомо, як вся ця система буде реалізовуватись на практиці. Повніша інформація по цьому питанню з’явиться не раніше, ніж за два тижні.
Турбота про наступне покоління є одним з найважливіших пріоритетів держави, оскільки діти — це майбутнє. «Пакунок для малюка» є соціальним проектом, що покликаний полегшити батькам догляд за новонародженими. Особливо це актуально для тих родин, що перебувають в складному матеріальному становищі. Реалізація ж цього проекту наразі залишає бажати кращого. Уряд говорить правильні речі, але далі слів справа не йде. Узагалі, складається враження, що даний проект не більше ніж піар-хід перед виборами.

Залишити відповідь

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я