У неділю 14 жовтня Бориспіль буде відзначати день захисника України. Святкова програма розпочнеться об 11:00 і включатиме різноманітні святково-культурні заходи.
Військова агресія Росії підсилила в українському суспільстві тенденції декомунізації, що вилилось у небажання ототожнення себе з ворогом через спільні свята. Тому у 2014 році президент України Петро Порошенко встановив щорічно відзначати 14 жовтня День захисника України, скасувавши святкування Дня захисника вітчизни 23 лютого, який раніше був відомий як День радянської армії та Військово-морського флоту.
Хоча ми відмовились від чужих свят, але самі святкування часто бувають подібні до того, як це відбувалося в радянські часи. Можливо, основний акцент потрібно ставити не на святково-культурних заходах, а на безпосередньому спілкуванні зі справжніми захисниками України — військовослужбовцями та ветеранами АТО.
Також для молоді в цей день можна влаштовувати різні навчання з елементами військової підготовки. Розповіді ветеранів про їхній особистий військовий досвід допоможе підростаючому поколінню зрозуміти, що насправді означає бути захисником України. Таким чином «один день на святі» міг би перетворитися на «один день у війську». Варто пам’ятати, що приклад ветеранів — найкращий спосіб виховання патріотизму серед молодого покоління.
Безпека і добробут держави неможливі без сильної та сучасної армії. Забезпечення армії та військовослужбовців є одним з найважливіших завдань держави бо, як сказав Бонапарт, — народ, що не бажає годувати свою армію, незабаром буде вимушений годувати чужу.

Залишити відповідь

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я