Село Вишеньки веде своє літочислення здавна. Дослідники відзначають, що в цій місцині прадавні українці почали селитись, починаючи з доби неоліту. Втім, відлік Вишенькам прийнято вести з першої письмової згадки – в літописі від 1101 року. Тоді Володимир Мономах, під час загрози нападу половців, закликав князів зібратися на з’їзд для організації відсічі ворогам біля Вишеньок: «Вси братия по Золоче й озере Долобском». Тому, за офіційними даними, селу Вишеньки ніяк не менше ніж 917 років. Неофіційно – йому набагато більше. Тим не менш, день народження села вишеньківці традиційно відзначають у середині осені. Цього року він припав на 13 жовтня.

Почались святкові заходи з благодійної ярмарки-продажу. Її підготували та провели учні й вчителі Вишеньківської загальноосвітньої школи. Так діти вирішили допомогти учню своєї школи – Арсенію Гончару, в якого лікарі виявили важку хворобу. Діти продавали власноруч зроблені смаколики, цукерки, напої, різноманітні поробки. В такий спосіб були зібрані кошти, які передали батькам Арсенія з найщирішими побажаннями аби той скоріш одужав.

Якщо хтось із наших читачів бажає допомогти хлопчику, запишіть номер рахунку: 4149 4391 0143 1132 (картка Приватбанку), отримувач Вікторія Гончар.

Офіційні заходи з нагоди святкування дня села продовжили в будинку культури. Першим зі сцени привітав односельців Народний аматорський ансамбль «Вишенька», виконавши гімн села. Потому виступили вихованці дитячого садочка «Вишенька». На сцену дітки виходили під козацький марш, зі сцени вітали вишеньківців віршами та піснею, а далі виконати гімн України. І співала разом із ними заслужена співачка України Mirra Gold.

Традиційно, на день села сільський голова Тетяна Григорівна Кулинич прозвітувала перед громадою: що було зроблено за рік і сільською радою, і виконавчим комітетом, і сільським головою.

– Хочу відмітити позитивні здобутки, яких ми досягли спільними зусиллями, – звернулась Тетяна Григорівна до односельців. – Протягом звітного періоду до бюджету Вишеньківської сільської ради надійшло 10 058 605 гривень. Основними джерелами надходжень коштів були: податок на землю з юридичних та фізичних осіб, орендна плата за землю, єдиний податок, акцизний податок, податок на нерухоме майно. Видатки сільського бюджету склали 11 167 000 гривень: були придбані і встановлені дитячі та спортивні майданчики; зробили зупинки громадського транспорту; придбали інформаційні показчики; на 629 тисяч гривень зробили поточний ямковий ремонт доріг; більш як на 3,5 млн грн провели капітальний ремонт доріг у Вишеньках та Петропавлівському. Депутати прийняли 298 рішень, які стосувались наповнення та примноження бюджету, затверджували програми соціально-економічного та культурного розвитку села, в тому числі програму «Турбота». Зокрема, по «Турботі», за 9 місяців було виплачено 776 000 гривень матеріальної допомоги. До державних свят, вшанування людей похилого віку видавались продуктові набори на загальну суму більше 61 тисячі гривень; пасхальні набори для одиноко проживаючих у кількості 100 штук на суму 5 300 гривень; допомогу отримували ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС, потерпілі від наслідків аварії на ЧАЕС діти, учасники бойових дій, вдови до Дня Перемоги.
– В цьому році на освіту, – продовжила свій звіт сільська голова, – було перераховано субвенцію більш як на 261 тисячу гривень. Зокрема на придбання підручників, підписку періодичних видань, досягли акустичної апаратури та спортивного інвентаря. Майже 36,5 тисяч гривень було виділено з сільського бюджету для нагородження відмінників та призерів олімпіад та їхніх наставників. 1,5 мільйона гривень субвенцій ми отримали з районного бюджету на капітальний ремонт ДНЗ «Берізка» в селі Петропавлівське. Щодо будівництва дитячого садочка в селі Вишеньки, маємо надію, що воно розпочнеться вже з наступного року.
Не оминула увагою голова і культурний розвиток села.
– Хоч заклади освіти та культури і фінансуються з районного бюджету, Вишеньківська сільська рада передала субвенцію в розмірі 40 тисяч гривень для передплати періодичних видань та придбання нових книжок. Ще 86 тисяч гривень були виділені на фінансування Народного аматорського ансамблю «Вишенька». В будинку культури проводяться свята, працює студія «Ручної творчості», яких ми також підтримуємо. Наша бібліотека обслуговує 490 читачів, а бібліотечний фонд налічує 8 590 екземплярів книг.
Щодо демографічної ситуації, Тетяна Кулинич поінформувала, що на території сільської ради проживає зареєстрованого населення: у Вишеньках – 3 188 осіб, у Петропавлівському – 898 осіб. Із них тридцять вісім багатодітних родин, де виховується 124 дитини.
– Із початку року народилось 8 діточок: 4 хлопчики та 4 дівчинки. На рушник щастя стало шість подружніх пар.
У своєму виступі сільська голова згадала всі сфери життєдіяльності вишеньківської громади: і роботу пожежного депо та їхні перемоги на щорічних змаганнях вогнеборців, і роботу медпрацівників, і спортивні досягнення односельців тощо.
Після звіту голови запросили присутніх вшанувати хвилиною мовчання тих, хто загинув на війні, захищаючи Україну; ветерани, учасники антитерористичної операції поклали квіти до пам’ятника воїнів-визволителів; дівчата з Народного аматорського ансамблю «Вишенька» виконали пісню «Запали свічу».

На день села прийнято вітати односельців, і в цьому питанні село Вишеньки не стало виключенням. Тому й вітали – простих і роботящих вишеньківців. Номінацій було декілька, а розпочали з привітань воїнів-ювілярів, які цього року відзначили свої ювілейні дні народження.

В номінації «Материнське серце» відзначили Ольгу Тарасівну Гришину, яка провела двох синів на Схід, де її сини обороняли Україну від російського агресора.
Привітали найстарших мешканців села. А це: 97-річна Мотря Андріївна Сацюк та 96-річний Андрій Юхимович Шкара.
У номінації «Ювіляри» вручили подарунки вишеньківцям, які роками невтомно працювали на благо своїх родин, села, Бориспільщини, чия праця не стала марною і принесла багато плодів у розвиток рідного краю. І таких цього року виявилось не багато і не мало – аж 33.
В номінації «Золоте весілля – 50 років» привітали Андрія Євтуховича та Софію Іванівну Карпенків. У номінації «Міцний шлюб – понад 60 років разом»: Григорія Федосійовича та Ольгу Марківну Савонів. Вітали і багатодітні родини: Василя Васильовича Омельченка, який самотужки виховує 7 дітей, а також родини Грицай та Крикун, де виховується троє і більше дітей. Також були такі номінації, як «Наймолодші жителі Вишеньок», «Наймолодша сім’я», «Молоді господарі», «Небайдужі», «Завзятий рибалка», «Невтомний пасічник», «Золоті руки», «Надійне плече». Була навіть така номінація, як «Вухо-лапо-хвіст», якою відзначали ветеринарного лікаря.
Звісно, не обійшла увагою день села й Бориспільська районна рада. На святкування спеціально прибув керуючий справами райради Антон Мотрич, щоб вручити вишеньківцям почесні нагороди.
В цей день не обмежувались привітаннями та врученням подарунків. Була ще й концертна програма. Надзвичайно чудово привітав вишеньківців Народний аматорський ансамбль «Вишенька», під керівництвом художнього керівника Віталія Сахацького. Поет Іван Білоцький прочитав свій новий вірш. Приїхав привітати сусідів піснями ансамбль «Родина» з села Гнідин. Запальними піснями та танцями вітав усіх вокальний ансамбль «Гуляй душа». Гостею свята стала заслужена співачка України Mirra Gold, яка в супроводі саксофона та флейти заспівала для вишеньківців.
Після офіційно-концертної програми, яка відбувалась у будинку культури, святкування продовжили на вулиці. Тут можна було почастуватись смачним тортом від магазину «Гурман», сільська рада пригощала юшкою. Звісно, працювали аніматори та атракціони, де від душі розважалась дітвора. Після вісімнадцятої години включили дискотеку, яка продовжувалась до пізнього вечора.

Залишити відповідь

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я