Більше місяця депутати не збирались на засідання і працювали в комісіях та на округах, а також на своїх офіційних робочих місцях, адже тільки лінивий не знає, що депутати місцевих рад не отримують за депутатство заробітну платню. Виключенням є секретар місцевої ради, який є одночасно і депутатом, і чиновником, та, опираючись на останнє, не має права бути людиною бізнесу.

Депутати так скучили одне за одним, що почали спілкування між собою вже на вулиці перед міськрадою і лише об 11 ранку почали займати свої місця в залі. Перше голосування взагалі відбулось після 12 ранку, тоді як в порядку денному стояла дата і час 18 жовтня 10:00. Дисципліна і пунктуальність, на жаль, не є перевагою нинішньою депутатського корпусу. Поняття демократії часто інтерпретують, як кому вигідно, і часто-густо ті явища можна назвати простим «бардаком». Але повернемось до сесії, тим паче, що на ній розглядали деякі бюджетні питання.
Першим же питанням в порядку денному було питання бюджету. Окрім видатків на заробітну плату працівникам освіти, медицини, виконавчому комітету та іншим чиновникам, деякі статті буде корисно знати нашим читачам, адже вони безпосередньо стосуються розвитку міста. Наприклад, виділені 467 тис. грн на капітальний ремонт спортивної зали в школі №6 та 840 тисяч на відеопостереження в новій школі по вулиці Банківська.
Значне фінансування отримала і міська медицина. Так, більше 3 мільйонів гривень виділено на реконструкцію приміщення по вул. Лютнева 12 під амбулаторію. Нагадаємо, що придбаний раніше за 5 мільйонів мамограф буде встановлений саме там. Амбулаторія за адресою Київський шлях, 11 отримає ремонт підвальних приміщень вартістю 1.4 мільйони. Також для комунального підприємства Бориспільський Центр первинної медико-санатірної допомоги буде придбано 2 спеціалізованих автомобілі для виїзду лікарів загальною вартістю 900 тисяч гривень. На матеріальну допомогу громадянам депутати передбачили 465 тис. грн.
І останніми великими видатками стали кошти на перенесення лінії електропередач з території майбутньої школи за 1.3 мільйони гривень та довиділення так званих екологічних коштів на благоустрій Олесницького (Комсомольського) озера в розмірі 1,9 мільйонів.

За прийняття бюджету та розподіл його перевиконання депутати вже не чубляться, як декілька років тому. Мабуть, навчились працювати в комісіях та з’ясовувати стосунки хоч по бюджетних питаннях не на сесіях.
Щоправда, після прийняття змін до бюджету депутати звернули увагу на те, що будівництво нових шкіл, садочків та відкриття амбулаторій — це дуже благородна та потрібна місту справа, але постає питання: хто ж буде в них працювати з тією заробітною платою.
Так, депутат Валерій Мартишко порушив питання будівництва соціального житла: «Шановні колеги, скажіть, хто піде працювати вчителем, вихователем чи лікарем на зарплату бюджетника? Запуститься школа і потрібні будуть вчителі, потрібно хоч чимось заманити їх, тому потрібно надавати соціальне житло», — звернувся до депутатів їх колега.
Дійсно, місто після старту реформи децентралізації значно наростило бюджет і за останні 2-3 роки створюються нові та ремонтуються старі об’єкти інфраструктури. Але питання проблеми працевлаштування вже яке десятиліття в нашій країні стоїть ребром.
Але, якщо раніше люди скаржились, що немає ДЕ робити, то наразі полярність питання змінилась: немає КОМУ робити. Дуже багато жителів нашої країни обрали для себе заробітки за кордоном, на противагу роботі вдома, в Україні. Експерти прогнозують, що відтік робочої сили за кордон буде тільки збільшуватись. Так, квоти на робочу силу з-за кордону щороку збільшує Польща, долучилась до цього і Чехія, а один з лідерів світової економіки Німеччина взагалі повідомила про плани в найближчий час створити програму для прийняття на роботу українців. І якщо країна так і буде продовжувати не звертати на це увагу та не створюватиме підгрунтя підтримки для таких соціально важливих галузей,як освіта, наука, медицина, житлове господарство, то ми залишимось і без кваліфікованих працівників, і без робочої сили. Тоді жарт «хто останній вилітатиме з аеропорту, не забудьте вимкнути світло» перестане бути жартом. Але, як кажуть, святе місце пустим не буває, тому перспектива заміни українців, котрі виїхали за кордон в пошуках кращої долі, на гостей з близького і далекого Сходу не така вже й туманна, а навіть досить реалістична. Тому місцевій владі в першу чергу треба задуматись, чим привабити нових та втримати вже існуючих працівників на роботі в школах, садочках, лікарнях, комунальній сфері. Як мінімум, повинен бути створений соціальний пакет, в який будуть входити пільги на житло, комунальні послуги та проїзд і медичне страхування. Якщо немає змоги збільшити цим людям доходи, то хоч зменшити витрати.

Другим питанням, яке набрало неабиякого резонансу в кулуарах ради та згодом в мережі, стало винесене з голосу питання про дострокове припинення повноважень секретаря Ярослава Годунка і зміна голови депутатської комісії з питань регламенту та етики Левітаса Ігоря Марковича.
Якщо люди хоч трішки слідкують за роботою міської ради, то їм очевидно, що з моменту виборів стійкої більшості депутати за 3 роки так і не сформували. Добре це чи погано, однозначно сказати не можна, адже всі ми пам’ятаємо сильну команду регіоналів, яка правила в країні жорсткою рукою. Але і демократія безладу не всім подобається, адже це болото постійно вирує, ховаючи в собі таємниці у вигляді так званих «договорняків» та випускаючи назовні лише токсичні гази. Кожен обирає свій шлях і те, погано йому чи добре.
Один з таких демократичних процесів відбувся на сесії. Ми вже писали про скандальне зняття попереднього секретаря і, здається, цей процес рідко коли буває тихим, мирним і головне — добровільним. Так сталось і цього разу: 12 депутатів своїм зверненням внесли в порядок денний питання про зняття з посади голови регламентної комісії колишнього секретаря Левітаса І.М. та таємним голосуванням ухвалили відповідне рішення, набравши необхідний мінімум з 18-ти голосів. Ігор Маркович, як і в ситуації з секретарством, вийшов на трибуну і взяв слово. «Я хочу подякувати всім колегам, які мене підтримали. Мені було приємно з вами працювати. Наразі я прийняв рішення вийти з групи БПП в міській раді. Я вважаю, що такої партії, як БПП, взагалі немає, це блок, а не партія, і на наступному тижні, я думаю, сформується депутатська група Удар», — спокійно і беземоційно виступив колишній секретар та вже колишній голова депутатської комісії з питань регламенту та етики. Новим головою комісії депутати майже одноголосно обрали Рустама Хамракулова, який був в ній заступником.
Після цього міський голова взяв слово з приводу питання дострокового припинення повноважень діючого секретаря міськради. «Ви знаєте, що я все-таки хочу, аби ми діяли в рамках чинного законодавства, і дане питання потрібно вносити підписами третини депутатського корпусу. Наразі це рішення, внесене однією людиною, юридично нікчемне», — зазначив Анатолій Федорчук.
Діючий секретар погодився з міським головою і звернувся до колег. «Шановні колеги, якщо вже хочете мене зняти, то зробіть це юридично грамотно і зберіть тих 12 підписів проти мене та проведіть голосування так, як цього вимагає законодавство. Але перед цим мені треба ще буде підготувати свій звіт, який зараз вже має 344 сторінки», — відповів він на закиди деяких депутатів і покинув сесійну залу.
Депутати відправили дане питання на довивчення і це означає, що воно автоматично буде внесене в порядок денний наступного планового засідання міської ради. Але аби воно було правомочним, його потрібно підкріпити депутатським зверненням з мінімум 12 депутатських підписів під цим документом.
Також під час політичних ігрищ депутатами було відкликано 2-х членів виконкому за зверненням представників політичних партій, які їх делегували. Так, від фракції Саомопоміч надійшло звернення про відкликання з членів виконкому Бориса Абрамовича Шапіро, а від фракції БПП — Петрик Людмили Василівни. Ситуація з даним голосування була досить неприємною для більшості депутатів, адже особисті стосунки перемішувались з волею політичних партій, але все-таки більшістю голосів виконавчий комітет зазнав змін. Наразі голови цих фракцій мають надати нових кандидатів в члени виконавчого комітету.
Відчуваємо, що політичні пристрасті на цьому не завершаться, і наступні сесії будуть ще гарячішими та гострішими, а людям буде на що подивитись. Але прикро одне: в розпалі політичної боротьби народними обранцями та чиновниками витрачається час, який можна було б спрямувати на розвиток міста. Правду кажуть, що у нас в Україні на три козака два гетьмани.

Залишити відповідь

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я