Пройшло майже 5 років з подій на майдані, охрещених українським народом Революцією Гідності. Але якщо хтось думає, що боротьба та реформи закінчились з переобранням президента, то це хибна думка пасивної громади, — переконані безпосередні учасники та творці революції, жителі нашого міста. Події 2013-14 року лише запустили маховик безповоротних змін в країні та обрали вектор руху держави. Найбільш політично активною та зацікавленою в цьому в ті часи була молодь, студенти, які вийшли перші, і перші ж своїм життям та здоров’ям дізнались ціну свободи та права бути почутим.
Пройшов час, надворі кінець 2018 року, стартувала неофіційна частина президентської передвиборчої кампанії, і в нашому місті теж відбуваються зміни. Одним з таким яскравих прикладів зміни свідомості жителів стала ініціатива школярів, жителів мікрорайону Промінь, щодо реконструкції існуючого спортивного майданчика в самому серці цього району. Дітлахи на громадських зборах жителів багатоквартирних будинків з депутатами округів дізнались процедуру проведення таких робіт і, написавши спільно звернення, почали збирати підписи.
«Влітку цього року, на чергових зборах по вибору управителя будинку, до нас з депутатом сусіднього округу Олександром Божко підійшли дітлахи і попросили відремонтувати так звану «клітку» біля МАУПу.

Можна було просто погодитись і зробити ці роботи, але ми вирішили підключити їх в процес розвитку міста та навчити співпраці з місцевою владою. Написали звернення і попросили зібрати якомога більше підписів. Через тиждень десяток дітлахів передали нам звернення з більш як 80-ти підписами. Чесно кажучи, був приємно шокований!» — розповідає про цю історію депутат округу Олег Романов.
Щоправда, роботи розпочались не одразу після отримання звернення, а лише через 5 місяців. Тому діти вже через місяць почали зневірюватись, і думали, що їх обманули.
«Ми бігали по всьому району і звертались до всіх, кого зустрічали, аби дорослі поставили підпис і підтримали нас. Чесно кажучи, ми думали, що як ми віддамо ці всі підписи, на наступний день буде новий майданчик», — розказав один із хлопчаків, який спостерігав, як демонтують старий майданчик.
«На жаль, не все так швидко можна реалізувати, як бажає того громада. Але ми пообіцяли дітям, і не мали морального права їх підвести. І в якості винагороди за їх терпіння і віру в зміни буде відремонтований спортмайданчик», — прокоментував депутат суміжного округу Олександр Божко.

Наразі роботи по облаштуванню завершуються, повністю була демонтована аварійна огорожа овальної форми та замінена на нову прямокутну для повноцінної гри в футбол та замінена основа. На жаль, покриття не штучне, бо, як пояснили чиновники в міській раді, таке покриття є дуже дороговартісним і поки що місто встановлює його лише на територіях навчальних закладів.
Хочеться вірити, що дітлахи довели не тільки собі дієвість власних сил, а і показали жителям мікрорайону, які ставили підписи під зверненням, що громада може і повинна здійснювати вплив на місцеву владу і брати в ній безпосередню участь! Також немає сумніву, що нинішні школярі, студенти, які проявляють активність, в майбутньому замінять нинішніх депутатів, чиновників і стануть більш ефективними менеджерами для міста та країни!

Залишити відповідь

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я