Впродовж 8-10 листопада 2019 року в Мадриді відбував щорічний Конгрес «Альянсу демократів і лібералів для Європи» (АЛДЄ), у якому взяли участь понад 600 делегатів з понад 30 країн Європейсього континенту. Представництво Фонду Фрідріха Науманна за Свободу в Україні та Білорусі підтримало участь у Конгресі офіційних делегацій двох українських політичних партій – «Сила Людей» та «Громадянська Позиція».
Знаковою для України подією Конгресу став вступ «Сили Людей» до АЛДЄ. 9 листопада Рада Альянсу одноголосно підтримала приєднання «Сили Людей» до лав європейських ліберал-демократів. Вступ молодої української партії у своїх виступах підтримали представники ліберально-демократичних сил з різних країн Європи, зокрема «Громадянська позиція» (Україна), «Новочесна» (Польща), «Партія вільних демократів» (Німеччина) та «Ліберальна партія» (Швеція). Підготовка документів та перемовини «Сили Людей» із Секретаріатом АЛДЄ тривали майже рік. Після Конгресу членами Альянсу є три українські партії – окрім «Сила Людей» та «Громадянська позиція», до лав об’єднання також належить «Українська Європейська Партія». Загалом АЛДЄ об’єднує вже близько 70 партій із близько 40 країн Європи, має 75 місць в Європейському Парламенті (третя за величиною фракція) та 8 місць у Європейській Комісії.

В офіційному відкритті Конресу взяли участь Президент АЛДЄ Ганс ван Баален, прем’єр-міністри Данії Ларс Льокке Расмуссен та Бельгії Шарль Мішель, комісари Європейської комісії з питань конкуренції Маргарита Вестагер, з питань єдиного цифрового ринку Андрус Ансіп, з питань правосуддя, захисту споживачів та гендерної рівності Віра Джоурова, з питань транспорту Віолетта Вульц та інші. Представники «Сила Людей» взяли участь у тренінгах, круглих столах та презентаціях, що проходили в межах Конгресу АЛДЄ, зокрема з питань ефективного використання соціальних мереж у виборчих кампаніях, будівництва політичних старт-апів, політичного фандрейзингу, сучасних тенденцій економічного розвитку, можливостей та викликів єдиного європейського ринку після 2019 року, муніципального розвитку (зокрема нового бачення концепції «смарт-сіті»). Паралельно з офіційними заходами в рамках Конгресу, за підтримки Європейського Ліберального Форуму (Elf) та Шведського Міжнародного Ліберального Центру (SILC), проходив кількаденни семінар з питань гендерної політики.
Також під час Когресу у представників «Сили Людей» відбулися знайомства та низка зустрічей з представниками ліберально-демократичних партій Австрії, Болгарії, Вірменії, Італії, Німеччини, Польщі, Угорщини, Швейцарії, Швеції та ін. Ще одні важливі перемовини відбулись у представників «Сили Людей» з Керівником Секретаріату АЛДЄ Філіппом Ханссеном, який уже у січні має відвідати Україну для планування заходів, спрямованих на підтримку «Сили Людей» з боку Альянсу впродовж 2019 року.
За підтримки АЛДЄ «Сила Людей» планує налагодити тісніші зв’язки з іншими ліберально-демократичними партіями Європи, вивчати їх успішний досвід і практики, відстоювати інтереси України в Європейському Парламенті та інших органах Європейського Союзу, залучати політичну і експертну допомогу для свого організаційного розвитку та просування України в напрямі євроатлантичної інтеграції.

Любомир Чорній
уповноважений представник політичної партії «Сила Людей» з комунікації із Альянсом лібералів та демократів для Європи

Залишити відповідь

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я