Але розпочалась сесія все-таки з приємного. Після привітань молодих спортсменів і вручення нагород, привітали і тих депутатів, хто народився в проміжок між засіданнями сесій. Також з приємного було те, що прийняли останні зміни до бюджету. З глобального, в бюджеті передбачили суму в майже 900 тис. грн на придбання штучної ялинки та святкової ілюмінації, за що вродовж декількох років виступали деякі депутати.
Також по програмі «Безпечне місто» виділили кошти на придбання та встановлення автоматизованої системи відеоспостереження в розмірі 1 млн 446 тис. гривень. Сподіваємось, після запуску цієї системи рівень безпеки в місті підвищиться.
Депутати-підписанти звернення про відставку Годунка вимагали поставити питання про дострокове припинення повноважень на початок голосування, але міський голова звернувся до депутатів та запропонував дане питання розглянути після обідньої перерви.
Депутати погодились і до обіду прийняли соціально важливі для міста питання: вищезгадані зміни до бюджету, виділення матеріальної допомоги соціально незахищеним жителям міста, та прийняття на баланс реконструкції газової котельні від забудовника 4-х багатоповерхівок в районі вокзалу. Нагадаємо, що однією з вимог міста до забудовника була реконструкція котельні, яка обслуговує будинки на вул. Привокзальній для збільшення її потужності задля підключення 4-х додаткових новобудов.
Тож депутати до обідньої перерви, яка розпочалась о 2-й годині, обговорили та проголосували більше 100 питань порядку денного і повернулись до роботи через півтори години.
Після обіду пристрасті знову розігрались, адже після перерви в залі з’явилась кабінка для таємного голосування. Нагадаємо нашим читачам, що такі важливі кадрові рішення приймаються шляхом таємного голосування, якщо депутати не приймуть іншого рішення.
Тож після тривалої дискусії між депутатами та взаємних звинувачень в тиску одне на одного та спробах підкупу, прийняли рішення відправити на довивчення дане резонансне питання. На диво, обійшлось без штовханини, бійок та провокацій. Як би не було бридко спостерігати взаємне публічне поливання брудом колег-депутатів, варто відмітити, що до рукоприкладства останнім часом доходить досить рідко. Можливо, шкода обличчя, яким працюють, а можливо, розуміють, що людям набридло це шоу. Врешті-решт, в нашій країні є більш достойні і професійні люди, які роблять це на світовій арені і замість ганьби заробляють медалі чемпіонів.
Наступним важливим для міста питанням стало прийняття до комунальної власності основних засобів від ТОВ «Бісквітний комплекс «Рошен». По даному питанню точились дискусії на депутатських комісіях та нарадах міського голови. Доводимо до відома наших читачів, що будь-який інвестор має право внести в рахунок сплати пайової участі місту, де йде будівництво, мережі, які збудовані за його рахунок і знаходяться поза межами території будівництва. Кажучи простими словами, все, що побудовано інвестором за межами свого паркану, місто повинно прийняти до себе на баланс, бо це вважається поліпшенням інфраструктури міста і може використовуватись ним. Таким чином, згідно письмово звернення, на сесії пропонувалось винести і прийняти каналізаційний колектор в районі колишнього заводу Озон та капітально відремонтовану дорогу по вул. Привокзальна, від заводу до окружної дороги. Після недовгих дискусій депутати прийняли “Соломонове рішення”, виключивши з нього дорогу вартістю близько 30 мільйонів, і залишивши лише колектор, адже, згідно законодавства, дороги не можуть бути включені в рахунок пайової участі.
Наступним важливим рішенням для міста стала згода депутатів на проведення експертної грошової оцінки землі, яка з 2015 року знаходиться в оренді вищезгаданого підприємства «Рошен». Дане питання в порядку денному знаходиться вже близько року і під час минулих сесій не набирало достатньої кількості голосів. Представники корпорації «Рошен» з перших днів не приховували свого бажання саме викупити землю, але погодились і на оренду, так як розташування даної ділянки з міркувань логістики для їх фабрики було дуже зручним та раціональним. Також голова корпорації «Рошен» неодноразово заявляв, що вартість земельної ділянки після прийняття рішення про будівництво на цьому місці заводу, значно виросла, але вони готові викупити її за будь-якою ціною, яку вкаже незалежна оцінка.
Виступи більшості голів фракцій політичних сил були на користь продажу земельної ділянки, адже нинішнє будівництво великих об’єктів соціальної інфраструктури, таких як школа на вул. Банківській та дитячий садочок на вул. Привокзальній, вартували бюджету міста значних сум. «На 2019 рік місто запланувало добудову школи №5 вартістю 190 мільйонів гривень, проектно-кошторисна документація вже на виході, але наразі коштів на цю добудову у нас немає, я це офіційно заявляю. За словами представників корпорації «Рошен», земля ця коштує близько 60 мільйонів. Також вчора надійшов лист до міської ради з проханням надати дозвіл на продовження залізничних колій до заводу, аби працівники могли туди спокійно доїжджати без пересадок. Це свідчить про те, що вони вже запустились і їх наміри серйозні», — повідомив депутатам міський голова.
Більшість депутатів погодились, що за дані кошти можна розпочати добудову даного проекту.
Не дивлячись на спротив окремих депутатів, більшість проголосувала за рішення щодо першого кроку перед процедурою продажу землі, а саме надання дозволу на проведення незалежної експертної грошової оцінки земельної ділянки під вже діючим заводом. Наступним питанням буде вже прийняття рішення щодо викупу земельної ділянки, адже стане відома загальна вартість, яку місто зможе отримати до бюджету в разі продажу.

Залишити відповідь

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я