У четвер 22 листопада в актовій залі Бориспільської міської ради відбулися громадські слухання щодо обговорення проблемних питань забезпечення законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян, стану правопорядку та злочинності в місті Бориспіль. В заході взяли участь представники міської влади, представники органів правопорядку та всі небайдужі громадяни.
Відкрив громадські слухання міський голова Анатолій Федорчук. Він привітав присутніх та зауважив, що питання безпеки в нашій державі та в нашому місті зокрема залежить не тільки від роботи правоохоронних органів, але й від кожного з нас, від нашої небайдужості. Також в безпеку, звісно, потрібно вкладати кошти. Голова повідомив, що на останній сесії було виділено 1,4 млн грн на встановлення камер відеоспостереження по периметру виїзних шляхів з міста Бориспіль.
Далі слово взяли представники правоохоронних органів. Першим доповідачем був Шляховський Олександр Анатолійович, начальник Бориспільського відділу поліції Головного управління національної поліції у Київській області, полковник поліції. Перш за все він доповів про криміногенну ситуацію в місті: «За останній рік в Борисполі немає жодного нерозкритого вбивства. Силами органів правопорядку була затримана група крадіїв, вихідців з кавказького регіону, що спеціалізувались на квартирних крадіжках, за ними рахувалось п’ять крадіжок. Найбільш численні злочини в Борисполі – це саме крадіжки. За 2018 рік в Борисполі немає жодного нерозкритого розбійного нападу». Крім того, Олександр Анатолійович повідомив присутнім статистичні дані: «З початку року до Бориспільського відділу поліції надійшло 26000 заяв та повідомлень про скоєння злочинів. З них, на даний час, зареєстровано 2344 кримінальні провадження. З них особливо тяжкі – 480, тяжкі – 565, п’ять тяжких тілесних ушкоджень, два розбійних напади, сім грабежів, 645 крадіжок, 59 фактів шахрайства, 42 ДТП».
Начальник поліції наголосив, що для надійного забезпечення правопорядку необхідна співпраця поліцейських та громадян. Він, в свою чергу, завжди готовий вислухати скарги жителів міста. Прийомний день начальника поліції – середа.
Після доповіді начальника поліції присутні мали можливість поставити йому свої питання. Питання, а також скарги стосувалися, головним чином, фактів крадіжок та шахрайства. Деякі громадяни заявляли про свою недовіру до поліції та ставили під сумнів компетентність та професійні навички поліцейських. Зокрема, говорили про неспроможність поліцейських виявити крадіїв. В свою чергу, начальник поліції запросив цих громадян до себе на прийом, щоб більш детально вивчити ці питання.
Ще одним предметом для обговорення стали факти розпивання спиртних напоїв в громадських місцях, зокрема в центральному міському парку. Присутні закидали поліцейським бездіяльність відносно цієї проблеми.
На це питання відповідав Горкун Віталій Володимирович, начальник батальйону патрульної поліції у місті Борисполі, старший лейтенант поліції. Як повідомив Віталій Володимирович, наразі територію міста обслуговує три автопатрулі з дванадцяти необхідних. Недокомплект особового складу становить 50%, за останні 10 місяців з патрульної поліції звільнилося 33 поліцейських.
Всі виклики від громадян надходять не безпосередньо до патрулів, а до диспетчера. Якщо одночасно приходять повідомлення різного характеру, то перевага надається найбільш пріоритетним. Тобто якщо є повідомлення про пограбування і про розпивання спиртних напоїв, патруль відправляють на пограбування. Але, якщо повідомлення про розпивання спиртних напоїв надходить до патрульних як завдання, вони обов’язково його виконують. Користуючись нагодою, пан Горкун запрошував всіх бажаючих вступати до лав патрульної поліції, заробітна платня складає 10200 грн.
Наостанок слово було надано представнику громадського формування «Сектор безпеки», Богдану Меташопу. З їхнього досвіду, повідомив пан Меташоп, в 9 з 10 випадків алкогольні напої на подвір’ї розпивають мешканці прилеглих будинків. Тобто суть цього явища полягає в культурі, чи точніше у відсутності останньої у наших громадян. Для попередження крадіжок в будинках чи з автомобілів він пропонував мешканцям об’єднуватись в громадські формування задля охорони та патрулювання території. Наприклад, таким формуванням є «Сусідська варта».
Важливим фактором в питанні забезпечення правопорядку на наших вулицях є активна, небайдужа позиція громадян. Якщо ви стали свідком протиправних дій, варто повідомляти про це у відповідні органи. Потрібно розуміти, що влада загалом і органи правопорядку зокрема є віддзеркаленням суспільства. Судячи з того, що актова зала під час громадських слухань була заповнена ледь на чверть – ці питання поки що не знаходять широкого відгуку у суспільстві.

Залишити відповідь

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я