Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 30 травня 2018 р. № 427 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із соціального захисту сімей з дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства», з 1 січня 2019р. має розпочатися програма «Муніципальна няня».
Програма передбачає  відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років у розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого станом на 1 січня відповідного року, на умовах співфінансування з різних бюджетів, — повідомляє «Урядовий портал».
Цей проект має на меті забезпечення соціального захисту сімей з дітьми та підтримку розвитку відповідального батьківства в Україні.
«Приймаємо рішення спільно з органами місцевого самоврядування, вводимо поняття «муніципальна няня» – з 1 січня. Коли наймаєте няню, держава буде компенсувати щомісяця витрати в зарплаті, аби дитина була доглянута», — прокоментував Володимир Гройсман.
У соціальних мережах між тим поширились чутки щодо відміни декретних виплат при користуванні послугами муніципальної няні.
Про безпідставність подібних чуток у своєму ексклюзивному інтерв’ю ІА «Українські національні новини» заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева.
«Вони (ті, хто поширює чутки про відміну грошей на декретну відпустку — ред.) прив’язують наші додаткові заходи щодо соціального захисту сімей з дітьми, зокрема, введення поняття муніципальна няня,  перекручують і кажуть, що це є на заміну державної допомоги. Буде державна допомога і муніципальна няня», —наголосив Міністр.
Як працюватиме програма «муніципальна няня» в Борисполі, наразі не відомо. Бо, як повідомила начальник управління соціального захисту населення Миславська Інна Юріївна, жодної інформації чи роз’яснень відносно цього проекту вони поки що не отримували.
Залишається сподіватись, що цей проект запрацює вчасно і не виникне ніяких затримок, як це сталося з «Пакунком малюка».

Залишити відповідь

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я