Про ситуацію в гуманітарній сфері нашого міста «Терміналу» розповів депутат Бориспільської міської ради Мартишко Валерій Іванович.

– Валерію Івановичу, ви є головою гуманітарної комісії, чим займається комісія, які в неї завдання?
– Гуманітарна комісія займається питаннями культури, а саме відродженням української культури, спорту, соціального захисту та охорони здоров’я. Також ми займаємось усім, що стосується освіти. Потрібно турбуватись про розвиток та захист наших дітей, які в майбутньому будуть розбудовувати державу.
– Які у вас плани на майбутнє?
– В плані міста побудова нового терапевтичного відділення. З цього приводу виникали деякі непорозуміння з районною адміністрацією, тому що Бориспільська ЦРЛ перебуває на балансі Бориспільської районної ради. Однак наразі всі юридичні аспекти вже погодженні і планується розпочати будівництво відділення.
Крім того, планується провести реконструкцію дитячого садочка на вул. Привокзальній (де колись розміщувався «Беркут»). Також планується реконструкція п’ятої школи, а саме добудова додаткового корпусу. Місця для цього вдосталь. Взагалі це хороший напрям – добудовувати додаткові корпуси до навчальних закладів, оскільки території для цього достатню. Вже практично завершений новий академічний ліцей на вул. Робітнича 30, відкриття планується в січні. Я з цього приводу хотів би висловити подяку забудовнику, Володимиру Шалімову, за його високі стандарти будівництва. Ми вже впізнаємо «Агробудмеханізацію» за високою якістю проведених ними робіт. Також я сподіваюся, що нам вдасться реконструювати дитячий садочок «Колосочок», яким я опікуюсь.
Однак, коли нам вдасться реалізувати всі ці проекти, у нас виникне інша проблема – хто буде працювати в цих навчальних закладах? Наразі нестача персоналу така, що вистачить на цілий дитячий садочок.
– В чому причина такого дефіциту працівників?
– Одна з основних причин — це низька заробітна плата вихователів дитячих садочків. За потреби місто могло б доплачувати зарплатню вихователям, але закон забороняє нам це робити. Заробітна плата нараховується не містом, а Міністерством освіти та науки. Тому це проблема державного рівня. Інша, не менш вагома причина — це відсутність службового житла.
– Якою є ситуація з житлом для вихователів, вчителів та лікарів?
– Житла немає, тому це є одним з глобальних завдань міста. Паралельно з програмами по розбудові лікарень та навчальних закладів мають реалізовуватись проекти з надання службового житла. Оскільки ми не можемо збільшити зарплатню молодим спеціалістам, ми, принаймні, маємо надавати їм безкоштовне службове житло. Інакше залучити нові кадри не вдасться. Житло має бути саме службовим, без права викупу, виключно для тих людей, що працюватимуть в наших навчальних закладах та закладах охорони здоров’я.
– Які є пропозиції щодо вирішення цієї проблеми?
– Я гадаю, що потрібно будувати комунальне житло для працівників освіти, медицини та комунальних служб. Була мова про те, щоб знести будівлю старої типографії на вул. Ватутіна і на її місці побудувати п’яти поверхову будівлю. Перший поверх відвести для приміщень по наданню адміністративних послуг, а інші чотири для комунального житла, для працівників наших підприємств. Поки що це план.
Крім того, ми з комісією, яку я очолюю, за пропозицією депутатів винесли до розгляду бюджету на 2019 рік пропозицію виділити п’ятнадцять мільйонів гривень на комунальне житло. Ці кошти плануємо використати в одному з трьох напрямків: купити житло, побудувати, або придбати якусь недобудову, відремонтувати і, відповідно, використовувати це приміщення як житлове. Треба дивитись, що буде вигідніше.
Якщо буде житло будуть і спеціалісти, молодь захоче пов’язати своє життя з Борисполем. Потрібно працювати в цьому напрямку, інакше нам може загрожувати гостра нестача кадрів.

Залишити відповідь

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я