У суботу 8 грудня в місті відбулася акція «Бориспіль сортуй». Організаторами заходу виступили активісти з руху «ЕкоБор». Під час акції організатори заохочували жителів міста безкоштовно приносити їм свої посортовані побутові відходи.
Активісти мають власний автомобіль жовтого кольору, пристосований для прийому побутових підходів. Авто може перевозити пів тонни відходів. На протязі дня вони приймали відходи у визначених точках: 1)амбулаторія, вул. Глибоцька,81; 2) спортшкола, вул. 1-го Травня,4; 3) навпроти магазину Фора, вул. Головатого, 28; 4) біля магазину Фора, вул. В.Момота, 42/5; 5) з торця Екомаркету, вул. Київський шлях, 2/14. Прийом відходів в кожному пункті маршруту тривав приблизно сорок п’ять хвилин.
Акція відбуватиметься на постійній основі, з інтервалом кожні два тижні. Маршрут, частота та тривалість акції можуть змінюватись, всю необхідну інформацію можна дізнатися на сторінці «ЕкоБор» на «Фейсбуці»: https://www.facebook.com/ecoBoryspil/ або за телефонами: 0674157673 – Дмитро, 0938220877 – Лідія.

Щоб здати свої побутові відходи, потрібно дотримуватись наступних правил:
1. Приносити вторсировину у різних пакетах: метал, побутове скло, папір, пластик, батарейки.
2. У метал можна складати консервні бляшанки, металеві кришечки від консервації чи пляшок від пива, пусті балончики від дезодарантів без пластмасової насадки.
3. Скло різного кольору від води, пива, олії чи ліків. Бажано в цупкому пакеті, якщо це склобій.
4. Папір можна принести в паперовому пакеті, все упакування максимально стискайте. Бажано картон відокремити. Паперові стаканчики, тетра-пак, чеки не є макулатурою!
5. Пластик з маркуванням: PET (пляшки від мінеральної води, газованих напоїв); HDPE (пляшки від побутової хімії); PP (пляшки з побутової хімії, деякі (!) контейнери для їжі); PS (стаканчики для йогурту); поліетиленова плівка (плівка з упаковки пляшок); стрейч плівка (пакувальна плівка, що тягнеться); «шуршики» (пакети від хліба і круп).
6.Батарейки (елементи живлення АА, ААА)
Вся сировина має бути чистою, без залишків їжі, тара промита і суха. Сировина повинна бути компактною: пластикові пляшки сплющені чи скручені, картонні коробки розкладені.

Всі зібрані побутові відходи потім здаються на спеціалізовані підприємства, де вони утилізуються. Місцем, де можна утилізувати відходи, наприклад, є громадська організація «Україна без сміття».
Мета акції – навчити громадян сортувати побутові відходи і здавати їх на переробку, це дозволить зменшити викиди сміття на сміттєзвалище, що, в свою чергу, покращить стан екології в цілому.
«ЕкоБор» — це група активістів, що на даний момент складається з трьох осіб: Дмитро Прянішніков, Лідія Землянська та Ірина Ярмолюк. Ірина працює в авіації, Лідія бухгалтер, а Дмитро інженер-електромеханік. Не зважаючи на те, що ніхто з групи не є фаховим екологом, саме проблеми екології та захист навколишнього середовища об’єднали цих різних за родом занять людей. Як розповідають активісти, зменшення кількості сміття в місті – це головна мета їхньої діяльності.

Окрім подібних акцій з прийому вторсировини «ЕкоБор» планує проводити навчальні лекції по сортуванню побутових відходів, найближча така лекція відбудеться 19 грудня о 16:30 в приміщенні Центральної бібліотеки. Також в глобальних планах групи встановлення сортувальних станцій по всьому місту.
Напередодні проведення акції, щоб повідомити про свої плани, «ЕкоБор» побував на прийомі у в.о. міського голови Миколи Корнійчука. Микола Петрович зауважив, що це хороший напрям діяльності, який потрібно розвивати, а міська влада готова підтримувати такі ініціативи.

Питання сортування й утилізації відходів має турбувати не лише владу та окремих громадян. Не має сенсу встановлювати баки для окремих видів відходів, якщо мешканці будуть викидати сміття «в одну купу» і не обов’язково у сміттєві баки. Сміття, розкидане на вулицях нашого міста, зайвий раз доводить байдужість окремих громадян щодо питань захисту навколишнього середовища. Зона комфорту та відповідальності багатьох людей не виходить за межі їхніх осель. Саме розширення цієї зони на власне подвір’я, вулицю і місто в цілому дозволить зробити Бориспіль без сміття.

1 КОМЕНТАР

  1. Утилізація сміттч- це знищення, а переробка сміття – це не знищення очевидно. “Україна без сміття ” не утилізує, а накопичує і відправляє на переробку. Перш ніж писати статтю, будь ласка, почитайте хоча б вікіпедію.

Залишити відповідь

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я