Напередодні свята Миколая в Бориспіль для проведення спільної наради з керівництвом міста, району та державних структурних підрозділів завітав новопризначений губернатор Київської області Олександр Дмитрович Терещук. Генерал-майор МВС у відставці з більш ніж 30-річним стажем, очолював поліцію Києва, був першим заступником голови Одеської обласної державної адміністрації. Зустріч відбулась в актовій залі міської ради 18 грудня о 13-00 і тривала 2 години, причому в шаленому темпі в форматі питання-відповідь.

Новий очільник області без зайвих урочистих промов закликав не гаяти час і одразу ж приступити до нагальних питань. В першу чергу поділився враженням від побаченого, адже перед тим, як розпочати нараду, з самого ранку особисто проїхав по місту та району з метою виявлення проблем. І проблем, на думку губернатора, у нас предостатньо.
«В першу чергу хочу побачити керівника екології в районі, спускайтесь з балкону. Те екологічне лихо, що я побачив, не вписується в жодні рамки. Каналізація зливається просто неба без жодних очисних споруд в районі села Мала Олександрівка. До п’ятниці (21 грудня) провести спільну нараду з керівництвом району, головами сільрад, які зливають туди нечистоти, держгеокадастром та екологією, і вивчити це питання. Це питання потрібно вирішити, я беру його на особистий контроль», — одразу ж взявся за діло новий губернатор.
Наступним було підняте болюче питання відрізку вул. Завокзальної, що знаходиться на території Бориспільського району в садах, і виходить на окружну дорогу. Місто і район вже котрий рік не можуть визначитись, хто ж має робити цю дорогу, адже важливіша вона місту, проте знаходиться цей відрізок на території однієї з селищних рад району.
«Я був сьогодні на одній дорозі, це дорога-смітник, і не треба ділити на «твоє» чи «моє», — познімали корони і давайте працювати! У нас все для цього є; міського голови та екології , я думаю, буде достатньо для вирішення цього питання, строк до п’ятниці», — розпорядився новий очільник області.
Також було одразу ж задане питання щодо сумнівної діяльності на території за адресою Запорізька 38, де йде сортування сміття і його спалення, що негативно впливає на стан повітря в мікрорайоні Промінь та біля вокзалу. На що було дане розпорядження все тій же екологічній службі розібратись та доповісти.
Обговорили питання якості електропостачання та підключення до нього земельних ділянок АТОвців в новостворених масивах мікрорайону Лозівка.
Представник Київобленерго доповів, що наразі згідно розроблених містом Бориспіль детальних планів територій цих масивів готується проект та технічні умови до приєднання, але потрібна підтримка з фінансуванням та погодженням питання в Національній Комісії з Регулювання Енергетики та Комунальних Послуг НКРЕП. Губернатор пообіцяв підтримку і повідомив, що особисто звернеться з хлопцям-АТОвцями до державного регулятора щодо цьго питання.
Щодо відшкодування збитків населенню, нанесених внаслідок перепадів напруги, керівник місцевого РЕМу Борзяк Микола Іванович повідомив, що вони індивідувально будуть розбиратись з кожним письмовим зверненням та відповідно до законодавства реагуватимуть.

Голова районної держадміністрації Олександр Туренко, в свою чергу, закликав Київобленерго оформити землю, на якій стоїть їх майно, підстанції та комунікації, в оренду і платити за це.
З приводу проблеми сміттєзвалища та переробки сміття Олександр Дмитрович повідомив, що це питання номер один для нього. Відділ ЖКГ в області відокремлений від доріг і займається безпосередньо питанням переробки сміття, є дорожня карта по утилізації твердих побутових відходів, але щоб будувати завод, потрібно узгодити з сільськими та міським головою де він буде знаходитись. Щодо сміттєзвалища в Глибокому, губернатор дав доручення екологічній службі області, правоохоронним органам та службі з охорони праці до кінця тижня (21 грудня) спільно виїхати на місце та доповісти про ситуацію.
«Питання беру під особистий контроль, якщо хтось буде виляти вліво-вправо, — геть з кабінету! Екологічний контроль, активізуйтесь! Мене ваша робота не влаштовує!», — рішуче заявив керманич обласної адміністрації Київщини.
На запитання з залу щодо створення зупинки залізничного транспорту в м.Бориспіль відповів міський голова Борисполя Анатолій Федорчук. «У нас дуже гарний контакт з ними (з Укрзалізницею – ред.). На другу чергу будівництва передбачається зупинка в м.Бориспіль, а також в їх планах є прокладання відрізку залізничного полотна в напрямку Полтави, тому у нас є гарний важіль впливу на них», — відзвітував по ситуації Анатолій Соловйович.
Розгорнуто на нараді обговорили питання районної лікарні в місті. Розпочали з питання добудови нового корпусу лікарні, закликали підключитись до виділення коштів обласних депутатів від Борисполя Валерія Ксьонзенка та Юрія Чередніченка, бо проект реконструкції готовий ще з 2016 року. «Значить, запускаємо експертизу проекту і працюємо. Ви — хороший фахівець, але треба навести порядок в терапевтичному відділенні, його стан не витримує жодної критики. На рахунок придбання ангиографа — даю доручення вивчити це питання», — звернувся до головного лікаря Бориспільської ЦРЛ голова області.
Обговорили питання і гральних автоматів та газових заправок в районі. Правоохоронні органи та державна фіскальна служба отримали доручення провести перевірку та відзвітувати про виконану роботу та прийняте рішення.
Щодо законного ведення бізнесу, Олександр Дмитрович повідомив, що не дасть в образу ведення саме законного бізнесу і душити підприємців не дасть, адже бізнес — це податки. Також губернатор повідомив присутнім, що такий важливий екологічний податок в районі не платиться взагалі, а це чималі недоотримання бюджету.
Безліч запитань з залу було до роботи служби Держгеокадастру: люди скаржились, що не можуть отримати витяги при оформленні чи переоформленні ділянок, юридичні особи не можуть через відсутність аукціону брати участь в земельних торгах і т.д. Губернатор підтвердив, що де б він не був з робочими поїздками в Київській області, найбільше скарг саме на роботу Держгеокадастру, але так як він керівника там не призначав, то звільнити особисто не може. «Саме тому я прошу секретаріат підготувати звернення до Президента та Прем’єр Міністра України про невідповідність займаній посаді керівника цієї служби в області. Мені вже соромно людям в очі дивитись через це», — звернувся до своїх заступників Олександр Терещук.

Юрій Адамовський, депутат Бориспільської міської ради, звернувся з давньою проблемою дитячого табору «Факел», майно якого є у власності та на балансі міста, а земля під ним передана Державному лісовому господарсту. «Місто має бажання і можливість реконструювати дитячий табір, що знаходиться в Бориспільському районі, для відпочинку дітей, але для цього потрібно вилучити земельну ділянку з держлісгоспу, що можливо тільки постановою Кабінету Міністрів. Відповідне подання має зробити обласна державна адміністрація. Як юрист, я підготував це подання і прошу ознайомитись з ним, опрацювати та, підписавши, відправити на Кабмін», — звернувся до губернатора депутат.
«Прошу держлісгосп проявити повну підтримку у вирішенні цього питання. Юристи нехай опрацюють це подання і я його одразу підпишу та відправлю на Кабмін. Дитячий табір для відпочинку — дуже важливий об’єкт. Це питання повинно бути вирішене впродовж тижня. Там, де діти, там і Терещук», — запевнив присутніх Олександр Дмитрович.
Дві години пролетіли, як одна мить, і наостанок губернатор звернувся до всіх присутніх: як чиновників, так і громадян: «Дякую всім за конструктивні запитання і активну участь. Чиновники мають знати, що не важливо: з області ви, чи з району, чи з міста, — ми всі маємо працювати разом. Не хочете працювати, збирайте речі і йдіть, люди не будуть з цим миритись. Громадяни мають бути впевнені, що підтримка є і буде, і саме тому ми організували гарячу лінію підтримки при обласній адміністрації: 044-286-84-11. Також хочу повідомити, що об’єднаним громадам бути, як би місцеві «царьки» та «князьки» не опирались, бо цього вимагає реформа децентралізації і цього вимагає громада».
Перше враження про нового очільника області дуже позитивне: він розумів питання з півслова та фахово розподіляв доручення відповідним відділам. Ставив конкретні строки виконання, а особливо важливі питання, такі як сміттєзвалище в Глибокому чи відсутність очисних споруд в Олександрівці, обіцяв взяти під особистий контроль. Звичайно, час покаже, наскільки якісно виконуються доручення найвищого керівника в області, і чи виконуються взагалі. Як завжди, наші читачі про це дізнаються першими.

Залишити відповідь

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я