Не встигла сесійна зала охолонути від пристрастей, які точились під час битви за зняття\незняття секратаря міської ради, як міський голова вирішив знову повернути народних обранців в зручні зелені крісла.
Причиною тому стала нібито партійна належність окремих членів виконкому та політична заангажованість, що заважає приймати рішення, від яких залежить доля комунальних підприємств. Як відомо, зростання тарифу на теплопостачання зумовлене подорожчанням природного газу, який є основним енергоносієм для більшості котелень в місті. КП Бориспільтепломережа підготувала та подала на засідання виконавчого комітету пропозицію щодо відповідного зростання тарифу для населення. Питання винесли на голосування, проте голосів не вистачило. Як часто буває, не вийшло з першого разу, — можливо, треба повторити, але і з другого разу не всі члени виконкому мали бажання голосувати за підняття тарифів на тепло Не переконали більшість аргументи керівника КП Тепломережа Палінка В.І. та міського голови Федорчука А.С, що підняття тарифів — це не забаганка місцевої влади, а вимушений крок, аби втримати на плаву і не дати зупинитись (рахуй зруйнуватись) місцевим комунальним підприємствам.
В результаті цього розлючений міський голова анонсував позачергове засідання міської ради на 14 грудня 2018, де виніс на розгляд депутатів питання щодо персонального складу виконавчого комітету, причому до самого моменту голосування не було зрозуміло, кого саме планують виключати. Хоча всі розуміли, що подання буде саме на тих, хто не підтримав підвищення тарифів. Ситуація дуже протирічна і арбітром виступити тут ніхто не відважиться, адже зрозуміти можна і тих, і інших.
Напередодні сесійного засідання міський голова ще раз зібрав виконком і провів, так би мовити, «контрольне» голосування. Це був знак, який гарно проілюстрований в крилатому вислові відомої радянської кінокомедії: «Шеф нам дает возможность реабилитироваться».
І дійсно, знайшлось додаткових два голоси, яких не вистачало на попередніх голосуваннях, і підняття тарифу на тепло для населення міста Борисполя було прийнято. З етичних міркувань не будемо повідомляти прізвища та партійну приналежність людей, котрі змінили свою позицію. В соцмережах є фото з голосуванням, а також на сайті Бориспільської міської ради завдяки електронній петиції громадян запроваджене поіменне голосування виконавчого комітету та обов’язкове оприлюднення його результатів.
14 грудня 2018 року об 11:00 на розгляд депутатів міський голова подав рішення щодо зменшення кількості членів виконавчого комітету з 22 осіб до 21 і пропозицією виключити зі складу Савоніка Олександра Анатолійовича.
«Чому саме його, запитаєте ви? Він сам письмово звернувся з таким проханням, тому прошу підтримати», — повідомив присутнім міський голова.
Депутати підтримали це рішення і розійшлись. Виходячи з зали, деякі громадяни обговорювали цю ситуацію і припускали, що причиною такого кадрового рішення Анатолія Федорчука цілком могла бути несподівана пропозиція одного з лідерів фракції на попередній сесії замінити члена виконкому Савоніка О.А. на його(мера) колишнього основного конкурента на виборах міського голови Борисполя в 2015 році. Але це лише припущення рядового обивателя і про справжню причину доводиться тільки здогадуватись.
Фінальним акордом стали публічні вибачення діючого секретаря міської ради Ярослава Годунка за безпідставні звинувачення на адресу колеги Юрія Адамовського, висловлені на попередній сесії.
«Я хотів би, щоб ми в політиці відповідали за свої слова, тому хотів би попросити вибачення у Юрія Адамовського. Коли я сказав, що одне з земельних питань на минулій сесії було його особистим, я був неправий, мене ввели в оману. Крім того, хочу сказати, що в мене немає до Юрія Олексійовича жодних претензій і я особисто нікому не говорив, в тому числі і засобам масової інформації, що нібито це він привіз тих тітушок з Білої Церкви на попередню сесію», — звернувся до присутніх в залі Ярослав Годунок.
Не часто з вуст депутатів місцевого рівня, не кажучи вже про народних законотворців, почуєш слова вибачення. Звичайно, визнання своєї провини публічно — це крок, який заслуговує поваги. Проте ще більшої поваги заслуговувало б виважене та мудре використання своїх ораторських здібностей, особливо в публічному просторі, за які не довелось би згодом приносити вибачення.

Залишити відповідь

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я