У суботу, 22 грудня, в Борисполі відкрилася дошкільна футбольна школа для хлопчиків «Footyball». Школа орієнтована на різносторонній розвиток хлопчиків, віком від 2,5 до 7 років. Заклад має свою унікальну методику, що успішно працює з 2012 року. Три подібні школи працюють в Києві, одна в Мінську. В Борисполі це перша футбольна школа такого формату, подібних шкіл в місті просто немає.
Як пояснює власник школи Євген Чуряк, основна мета «Footyball» — це формування в характері хлопчика фундаменту переможця, фундаменту лідера, а ще прищеплення дітям моральних якостей, які в майбутньому допоможуть їм стати успішними, самодостатніми особистостями, здатними приймати самостійні рішення та спроможними брати на себе відповідальність за свої вчинки. Футбол не є самоціллю, а лише знаряддям, засобом на шляху формування чоловічого характеру. Не існує особливих вимог чи обмежень для дітей, бажаючих тренуватися в школі «Footyball». Батьки можуть скористатися пробним, безкоштовним тренуванням, щоб визначитись, підходить їм ця програма чи ні.
Тренування проводяться для дітей в двох вікових категоріях: «baby» (вік 2,5 – 4,5 роки) і «boy» (вік від 4,5 до 7 років). В цих категоріях головний акцент у тренуваннях ставиться на розвиток хлопчиків за допомогою футболу. Також в 2019 році планується впровадити ще одну категорію – «football lab». Це вже більш індивідуальні тренування спортивного спрямування, що готують дітей до серйозних занять футболом.

Окрім фізичних вправ, під час кожного тренування відбувається навчання англійській мові. Діти кожен раз мають змогу вивчити кілька нових слів за допомогою тренера. Навчання відбувається в ігровій формі, для простоти сприйняття тренер використовує картки з малюнками, що ілюструють нові слова.
Тренування
Тренування в середньому відбуваються двічі на тиждень. Тривалість тренувань — 45 хвилин. Самі заняття проходять в футбольному залі. Підлога залу вкрита м’яким покриттям (штучна трава висотою 35мм), що дозволяє уникати травм при падінні. Футбольний зал обладнаний всім необхідним інвентарем високої якості, що повністю безпечний для дітей. Школа надає власну форму. Щоб приділити найбільше уваги дитині, групи складаються з невеликої кількості дітей. Кожне заняття проводить одразу два тренери, що підвищує рівень безпеки заняття.
Футбольний зал обладнаний відеокамерою, що виводить зображення на монітор, розташований в сусідньому приміщенні. Тому батьки можуть спостерігати за ходом тренувань дитини; безпека дитини — один з найважливіших пріоритетів школи.
Плани на майбутнє
З числа вихованців школи будуть формуватись команди, що прийматимуть участь в обласних змаганнях серед учнів шкіл «Footyball» та учнів футбольних шкіл подібного формату. Змагання стимулюють здоровий дух суперництва та дають можливість застосувати на практиці здобуті навички.
Також на базі школи планується створити відкритий футбольний майданчик для тренувань на свіжому повітрі.
В перспективі планується організовувати літній відпочинок для дітей разом з їхніми батьками, відпочинок в дитячих таборах за містом, а також відпочинок на морі.
Тренерський склад
Заняття в школі проводяться виключно професійними тренерами, що мають відповідні ліцензії та багаторічний досвід роботи з дітьми дошкільного віку.  Крім того, всі тренери в обов’язковому порядку проходять відповідні навчання, мають сертифікати організації «Червоний Хрест» з надання першої медичної допомоги. Всі тренери школи в минулому професійно займалися футболом.
Методика
Методика школи «Footyball» ґрунтується на принципі раннього навчання дитини. Вік від 3 до 7 років дуже важливий і цінний в житті дитини, адже саме в цей період дитина має велику здатність до навчання. Якщо почати займатися спортом до 7 років, дитина отримає велику перевагу в майбутньому. Якщо пропустити цей період, подальше навчання вже не буде таким ефективним. Чуму саме заняття футболом є таким важливим для розвитку хлопчика? Школа «Footyball» називає наступні причини:
1. Соціальна адаптація. Хлопчику доводиться постійно спілкуватися з іншими дітьми. Це дозволяє йому стати відкритим, товариським і соціально пристосованим. Діти вчаться раціонально керувати своїм часом, наполегливо йти до мети. Тренування розвивають терпіння та дисципліну. А ці якості важко переоцінити, коли мова йде про здобуття перемог в усіх сферах життя.
2. Здоров’я та фізичний розвиток. Регулярні заняття футболом допомагають укріпити кісткову тканину та позитивно впливають на опорно-руховий апарат. Під час тренувань покращується циркуляція крові і, відповідно, посилюється насичення киснем всіх органів. Покращується координація та розвивається швидкість. Зміцнюється імунітет та емоційне здоров’я. Формується спортивна зовнішність.
3. Формування чоловічого характеру. В наш час багато хлопчиків відчувають гостру нестачу чоловічого виховання, що пов’язано з переважанням жіночого виховання як вдома, так і в навчальних закладах. Не секрет, що абсолютна більшість шкільних вчителів – це жінки. Ще в більшій мірі це виражено в дитячих садочках. В школі «Footyball» тренування проводять чоловіки, які виховують у хлопчиків не лише спортивний дух, але також є для них наставниками, які турбуються про комплексний розвиток їхньої особистості. Завдання тренерів – це виховати з хлопчика не просто спортсмена, але переможця.
4. Психологічний розвиток. Заняття футболом допомагає стати більш щасливим та позитивним. Постійна позитивна комунікація з іншими людьми, особливо в командній грі, де йде боротьба за якусь конкретну мету, сприяє виробленню гормонів щастя. Тому дитина стає позитивною та приємною в спілкуванні. Таким чином фізична активність не лише сприяє підтримці форми, але і забезпечує додаткову дозу гормонів щастя.

В гостях у лікаря Комаровського
Відомий лікар педіатр, письменник та телеведучий Євгеній Олегович Комаровський, також зацікавився діяльністю школи «Footyball». В 2015 році гостем передачі «Школа лікаря Комаровського» став власник школи «Footyball» у Києві Іван Зимбицький. В передачі під заголовком «Встигнути до семи» мова йшла про заняття спортом, а саме про те, що спортом варто починати займатись вчасно.
Іван Зимбицький поділився з глядачами своїм баченням виховання хлопчиків. На його думку, багато батьків акцентують свою увагу виключно на інтелектуальному розвитку дитини, ігноруючи при цьому її фізичний розвиток. Окрім фізичного розвитку, заняття командними видами спорту, зокрема футболом, сприяють соціалізації дитини.
Також пан Зимбицький поділився своїм власним життєвим досвідом. В дитинстві він страждав від синдрому розсіяної уваги, що суттєво ускладнювало йому життя. У хлопчиків синдром розсіяної уваги трапляється у кілька разів частіше, ніж у дівчаток. Дітям з цією проблемою важко сконцентруватись на чомусь одному. За словами Івана Замбицького, саме заняття футболом допомогло йому подолати життєві проблеми. Тренування дали змогу стати більш зібраним та дисциплінованим.

Як виховати з сина переможця – поради від «Footyball»
Вірте в свого сина. Визнайте досягнення дитини, його перемоги та нагороди, те, чого він досягнув своєю працею, старанням та вмінням. Це дозволить хлопчику відчути себе значним, упевненим в собі та успішним.
Вчіть сина думати та приймати рішення. Навчайте дитину самостійному мисленню. Якщо він ставить питання, на яке може відповісти самостійно, – не поспішайте з відповіддю. Краще допоможіть йому знайти відповідь самостійно. По мірі дорослішання хлопчика частіше передавайте йому ініціативу і прислухайтесь до його думки. Частіше радьтеся з сином, заохочуйте його приймати участь в обговоренні сімейних питань.
Дозволяйте сину набивати синці. Не варто надмірно опікати хлопчика. Не демонструйте надмірної схвильованості з приводу його синців та подряпин. Він має вчитися захищати себе, тому бійки, синці та подряпини – це все частини хлопчачого життя, вони сприяють формуванню чоловічого характеру.
Розвивайте фізичну форму сина з дитинства. Щодня займайтеся з хлопчиком фізичними вправами, поступово збільшуючи навантаження. Спочатку вдома, потім на вулиці. Навчіть сина плавати, ходити на лижах, їздити на двоколісному велосипеді, грати в хлопчачі ігри: футбол, волейбол і т.д. Звичайно, щоб дитина хотіла цим займатися, потрібно показати їй приклад. Авторитет можна завоювати лише власним, правильним прикладом.
Не огороджуйте сина від проблем. Допоможіть йому пройти через складнощі. Життєві складнощі допомагають дитині стати сильнішою і пробуджують все те найкраще, що в ній є.
Метелику доводиться докласти чималих зусиль, щоб вибратись з кокона. Якщо, намагаючись полегшити його долю, ви розріжете кокон – метелик загине.
Дитина не навчиться прощати, якщо прощати нікого. Дитина не розвине в собі терпіння, якщо завжди відразу давати їй все, що вона захоче. Дитина не навчиться співпраці, якщо все завжди відбувається так, як їй того хочеться. Дитина не розвине в собі відвагу та оптимізм, якщо їй не доведеться зустрітися зі складнощами віч-на-віч. Дитина не розкриє свій творчий потенціал, якщо все за неї будуть робити інші. Дитина не розвине в собі силу та наполегливість, якщо все буде даватися легко. Дитина не навчиться виправляти свої помилки, якщо їй невідомі складнощі, невдачі та промахи. Дитина не розвине в собі почуття власної гідності і здорової гордості, якщо не буде долати складнощі і досягати мети.
Прищепіть сину любов до здорового способу життя. Дайте сину власний приклад – це найкращий спосіб прищепити йому любов до активності, а значить, і до здорового способу життя. Не сидіть весь час вдома. Пам’ятайте: немає поганої погоди, і навіть в дощ на вулиці є чим зайнятись.
Частіше говоріть сину, що любите його, і він виросте щасливою людиною. Не бійтесь розбалувати сина. Розбалувати любов’ю неможливо. Крім того, відчувати батьківську любов дітям необхідно. Головне — не плутати любов з потуранням. Можна помилятися, думаючи, що завалюючи дитину іграшками та солодощами, ми приносимо їй користь. Лише з наших слів дитина формує думку про себе і з цією думкою потім буде жити все життя. З добрих слів про нього хлопчик робить висновок, що його люблять і цінують, що він приносить радість і любов. Цим ви зробите хлопчика щасливим, що в майбутньому переросте в цінність розуміння почуття любові і вдячності. Не відштовхуйте свого сина, коли він йде до вас на руки, підходить, щоб обійнятися та поцілуватися. Це прояв його любові до вас; не примушуйте його сумніватися у вашій любові до нього. Діти сприймають все буквально.

Чому саме «Footyball»?
Це перша в СНД футбольна школа для дітей від 3 до 7 років. За чотири року стартову програму школи пройшло більше 24000 дітей!
Зручні, обладнані зали для тренувань. Школа використовує виключно безпечний спортивний інвентар від європейських виробників.
В мережі «Footyball Україна» працює більше 35 професійних тренерів-наставників, котрі мають ліцензію на роботу з дітьми.
Великий попит – сьогодні клієнтами мережі є більше 2000 сімей.

Контакти
Школа «Footyball» знаходиться за адресою: м. Бориспіль, вул. Київський шлях 127-б/2, – будівля поруч з Олесницьким озером.
Тел.: 0678380055
Email: footyball.boryspil@gmail.com
Додаткову інформацію також можна знайти на сторінці школи в Фейсбуці:
https://www.facebook.com/footyball.boryspil/

Залишити відповідь

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я