У вівторок, 8 грудня, до вихованців Бориспільської дитячо-юнацької спортивної школи завітав видатний плавець Сидоренко Олександр Олександрович. Зустріч відбулась в залі ЛФК спортшколи.

Олександр Олександрович народився 27 травня 1960 року в місті Жданів Донецької області. В 1976 році він став майстром спорту СРСР, а в 1980 році отримав звання заслуженого майстру спорту СРСР. В період з 1977 по 1986 роки він 20 разів перемагав на змаганнях СРСР в комплексному плаванні. Справжнім тріумфом для двадцятилітнього спортсмена стала перемога на літніх Олімпійських іграх 1980 року в Москві. Це були перші в історії Олімпійські ігри, проведені на території Східної Європи. В змаганні на дистанції 400 метрів він виборов золото з результатом 4:22.89. Також Олександр Олександрович є чемпіоном світу та Європи з плавання. У віці 26 років він закінчив свою спортивну кар’єру. Працював тренером ватерпольної команди міста Маріуполь. Зараз Олександр Олександрович на пенсії, проживає в Маріуполі. В місті Борисполі чемпіон перебуває вже четвертий місяць, працює з дітьми на волонтерських засадах.
Зустріч відбувалась в форматі розмови, під час якої ветеран спорту ділився своїм досвідом з молодими спортсменами та відповідав на їхні запитання. Майбутній чемпіон почав займатися плаванням лише в 10 років, що досить пізно, а до цього часу він навіть не вмів плавати! Але вже через чотири місяці він зумів здобути свою першу перемогу — на змаганнях в Донецькій області. Для перемоги, як пояснює Олександр Олександрович, потрібні терпіння та сильне бажання перемогти. Адже багато дітей, починаючи займатися плаванням і не отримуючи одразу високих результатів, тренуються неохоче, відвідують тренування більш для батьків, аніж для себе. До Олімпійських ігор Олександр Олександрович цілеспрямовано починав готуватись за рік, а психологічно за два роки. Терпіння та підготовка мають велике значення.
Діти, які прийшли на зустріч з чемпіоном, тренуються в команді «Бобренята». Юні плавці приймають активну участь у змаганнях. Так, 8 – 9 лютого буде проходити чемпіонат Київської області, який стане відбором до чемпіонату України. Команда була створена в 2015 році, старшим тренером з плавання спортшколи Фесенко Сергієм Леонідовичем. Команда вже має двох майстрів спорту – Шаран Павла і Бут Софію, та кілька кандидатів в майстри спорту. Незважаючи на зимові канікули, члени команди періодично збираються разом, щоб підтримувати командний дух.

Роман Векленко

Залишити відповідь

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я