Гуртом і батька легше бити! Всі ми, українці добре знаємо це прислів’я. І хоч наші предки не закінчували університетів та не всі мали учених ступеней, але розуміли одне — колективна робота набагато ефективніша, аніж самотужки.

Наша молода країна з моменту здобуття незалежності по-справжньому згуртувалась лише перед лицем ворога, який прийшов зі зброєю в руках на нашу землю взимку 2014-го.
Тоді ми і зрозуміли, що, окрім нас самих, ніхто нам не допоможе, і відсидітись в “хаті з краю” не вийде! А гуртування людей заради якоїсь цілі — це спільний колективний розум, нові ідеї!
Таким чином, початок війни запустив нову революцію, — соціальну, де почали народжуватись нові лідери, нові цінності та відмирати архаїчні поняття рабських часів.
Бориспіль не став виключенням і за кількістю, а головне якістю волонтерських напрямків і груп, а в сучасному інфопросторі завжди знаходиться на слуху, — звичайно ж, позитовному світлі! Люди власними силами і здебільшого за власний кошт, патрулюють вулиці міста, допомогаючи поліції, сушать овочі і фрукти, відправляючи хлопцям на фронт, перші пожежних частин МНС приїздять на порятунок людей з вогню і організовують допомогу один одному на дорозі в скрутних ситуаціях.
Ось про таке молоде об’єднання, яке сформувалось в нашому місті зовсім недавно, і піде мова. На початку 2018 року Євген Сірик, мешканець нашого міста, вирішив створити місцеву групу допомоги на дорозі на волонтерських засадах. «Коли на початку 2018-го я змінив авто і з передньопривідної легковушки пересів на 4х4, я зрозумів, що можу буквально творити чудеса, витягнувши перше авто, яке злетіло з траси. На той момент я вже був в групі Мотодопомога і за її принципами вирішив організувати групу для автомобілістів. Поставив мету — якщо за рік я побачу, що це буде людям цікаво, зареєструєм ГО(громадську організацію.) На даний момент в нашій групі Facebook близько 10 тисяч людей»— поділився успіхами організатор та засновник АвтоДопомоги Борисполя.
На дійство, яке відбулось 12 січня о 12.00 на території Міського центру туризмуБорисполя, прийшли учасники групи, представники патрульної поліції, волонтери-пожежники ДПК Штурм, Загін Територіальної Оборони, СТК Ротор та спеціальний запрошений гість, мотогонщик та світовий рекордсмен Сергій Малик.
Після вступу та привітання зі створенням громадської організації, представлення «кістяка» команди Автодопомоги патрульна поліція розказала присутнім про прилад вимірювання швидкості TrueCam і нагадала, що 80% аварій відбуваються через перевищення швидкості.
Добровільна пожежна команда «Штурм» провела майстер-клас, як поводити себе під час аварійної ситуації як потерпілому, так і очевидцям, та закликала не бути байдужими до чужого горя, адже на дорозі можливо все.
Загалом панувала сімейна атмосфера, бо, як і водиться в невеликих містах, майже всі один одного знали, спілкувались вживу, а особливо раділи «фейсбучні друзі», які наживо познайомились саме тут.
Незважаючи на морозну погоду, було по-домашньому тепло і позитивно. Спільні фото, жарти та демонстрація можливостей автозвуку завершили цю подію. Організатори та відвідувачі залишились задоволеними результатами і вже анонсували наступну зустріч навесні, в більш неформальній обстановці на «природі».
Спостерігаючи саме за такими проявами громадянської позиції наших жителів, можна зробити висновок, що найефективніша і найкорисніша робота та, яка зроблена від душі. Звичайно, в часи капіталізму кожна робота повинна винагороджуватись, але людина складна і загадкова істота і, окрім матеріальної винагороди, хоче отримувати і моральне задоволення від того, що робить! Саме тоді ми можемо відчувати себе щасливими!

Олег Романов

Залишити відповідь

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я