У суботу, 26 січня, відбувся спортивний фестиваль «Веселі старти». Місцем дії став кар’єр біля ЗОШ№ 3. Під час фестивалю проводились змагання серед дітей з зимових видів спорту. В заході взяло участь близько двохсот дітей з усього міста. Організатором фестивалю виступило Управління культури, молоді та спорту.
Фестиваль розпочався об 11 годині, але ще до початку в кар’єрі зібралось багато дітей разом з їхніми батьками. Це місце користується великою популярністю серед місцевих школярів; схили кар’єру придатні для спуску на санках чи на «тарілках». В одному місці спуск завчасно заливали водою, від чого він вкрився кригою. Тому вибір кар’єру, як локації для фестивалю, був цілком логічний.
Територія кар’єру була розділена на сім локацій, в кожній з яких відбувалось певне змагання у форматі естафети. Проведення змагань контролювали судді з управління. Спочатку всі збирались на майданчику навпроти Будинку культури, а вже звідси учасники розходились по локаціях. Діти мали якнайшвидше «пройти трасу» в одній локації, а потім переходили до наступної. Пройшовши всі «точки», учасники повертались на стартову позицію – ось і вся формула змагань.
Змагання, відповідно, були зимові – це, насамперед, швидкісний спуск на санчатах та на «тарілках», хокей, зимові баскетбол, боулінг та теніс, а також підйом на гірку за допомогою канату. «Зимовий» боулінг являв собою гібрид футболу та власне боулінгу. Кулею для боулінгу слугував футбольний м’яч, який били ногами, щоб позбивати кеглі. Хокей теж зазнав трансформацій. Суть змагання полягала в тому, щоб пройти трасу зі стовпчиків, обводячи навколо них футбольний м’яч за допомогою ключки.
Найбільший інтерес, звичайно, викликав швидкісний спуск на санчатах та на «тарілці». Ця відома всім з дитинства розвага не потребує детальних пояснень, швидкість та вітер в обличчя – ось і весь секрет гарного настрою. Однак спуски з гірки пов’язані з певною загрозою травматизму, і на цей випадок біля кар’єру чергували медики з Червоного хреста.
Як пояснює головний фахівець міського центру спорту Олександр Курилко, головна мета фестивалю – це популяризація серед молоді зимових видів спорту та активного відпочинку. День видався морозний, тому спостерігачі періодично здійснювали «нальоти» на буфет Будинку культури. Гарячий чай — найпопулярніший напій на морозі.
О пів на першу змагання підійшли до кінця. Практично всі учасники пройшли всі локації і повернулися до стартової точки. Завершився фестиваль нагородженням, всі діти отримали подарунки – солодощі та спортивний інвентар.

Залишити відповідь

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я