Романов Олег Миколайович
Народився на Вінничині 9 вересня 1985 року в м.Ямпіль.
В 2001 році вступив на економічний факультет Національного Аграрного Університету по спеціальності фінанси та отримав вчену ступінь магістра фінансів.
З 2012 року постійно проживаю у місті Бориспіль по вул. Завокзальна, 17, кв 27. До того, як стати депутатом, працював керівником відділення ПАТ КБ Приватбанк в Києві. На даний момент є позаштатним журналістом трьох видань: як друкованих, так і інтернет-ЗМІ. Займаюсь підприємницькою діяльністю в сфері торгівлі.
Депутатом є з жовтня 2015 року та обирався по округу №7 (Промінь, Нестерівка, Лозівка), в якому живу та працюю на даний момент.
Причиною балотуватись стала тотальна пасивність влади та громади щодо створення змін в їхньому рідному місті, а також особисте бажання жити в комфортних умовах. І єдиним вирішенням даного завдання, на мою думку, є створення цих комфортних умов власноруч. Головне життєве кредо: «Роби, що повинен, і хай буде, що буде”. Впевнений, що не критикують тільки тих, хто нічого не робить.

Ми перегорнули ще одну сторінку свого життя під назвою 2018-й рік. Кожен, в силу своєї професії та покликання, сприймає поняття «рік» по-різному. Для когось це просто 12 місяців в календарі з зарплатою 5-го та авансом 20-го, а для когось — це черговий бюджетний період, в який потрібно встигнути визначити пріорітети, і пройти складну і довгу процедуру з моменту виділення коштів до їх ефективного використання на благо громади міста. Це і є основний обов’язок керівництва міста: як чиновників на «зарплаті», так і депутатів, обраних від громади представляти інтереси виборців в міській раді на громадських же засадах, тобто безоплатно.
Приготуйтесь, зараз якраз той момент, коли вас почне захлинати обурення і приступ праведного гніву до влади! Адже ми, українці, дуже любимо критикувати владу і бути нею невдоволеними, рівно до того моменту, коли ми не починаємо розуміти, що кожен з нас і є влада. За свої недовгі 3 депутатських роки я відчув це на собі, і переконав сотні людей, просто залучивши їх в свій робочий день. Із адепта «зради» і «все пропало» на початку знайомства і спілкування через деякий час народжується громадський діяч і помічник, на тих же громадських засадах. Тобто безоплатно починає працювати на розвиток міста та створення комфортних умов проживання: для себе — в першу чергу, і для громади — як наслідок. На щастя, тенденція появи таких людей на нашому величезному і непростому окрузі, в який входять три мікрорайони Промінь, Нестерівка, Лозівка, позитивна і майже на кожній вулиці цих районів є людина, котра в курсі потреб і проблем жителів вулиць, тому комунікація з виборцями йде напряму.
2018 рік був роком зборів та зустрічей з громадою округу. Починаючи з 2017 року, було прийнято рішення перейти від загальних так званих «великих» зборів до локальних — вуличних чи будинкових. Результат перевищив очікування — люди самі ініціюють проведення таких зборів, коли назріває проблемне питання. Збори проходять в наступному форматі: «проблема — обговорення — шляхи вирішення — реалізація». Але в 100% випадків, після проведених зборів, написаних звернень і навіть виділених на сесії міської ради Борисполя коштів на ці потреби, люди до останнього не вірять в те, що слова, сказані на зборах, втіляться в життя. Не вірять рівно до того моменту, поки не приїжджає техніка і починаються роботи. Цей момент самий складний, скажу чесно. Коли ти завоював довіру людей на зборах і через деякий час вже щасливий з сесії телефонуєш порадувати про прийняте рішення за їх зверненням, бюрократичні проволочки займають деякий час, навіть до півроку. Про це знають жителі будинку Великопромінська 40, де встановили дитячий майданчик і огорожу. Жителі вулиці Космонавтів дочекались асфальтування вулиці та спільними зусиллями встановили дитячий майданчик із додатковим спортивними елементом за грантові кошти. Мешканці вулиці Пантелеймона Куліша щороку писали колективні звернення з проханням заасфальтувати їх вулицю, починаючи з 2011 року, коли я не тільки депутатом не був, а навіть і в Борисполі не проживав. І на їх вулицю з асфальтом в 2018 та освітленням в 2016 прийшла цивілізація, як і на центральну вулицю Марії Приймаченко, мікрорайону Лозівка, кінець якої не витримував жодної критики і був капітально відремонтований. Вулиця Максима Рильського отримала додаткову зупинку громадського транспорту та освітлення, як і обговорювалось на зборах ще в 2016 році. Вулицями Східна та провулком Шолохова також тепер не страшно ходити в темну пору року: встановлені ліхтарі і вирівняне дорожне полотно.

Довгоочікуване і обіцяне мною ще перед виборами облаштування колишньої вулиці Кірова, а нині Великопромінської, тротуаром для безпечного пересування пішоходів, а головне — дітей до школи, розпочалось з великими труднощами. Починаючи з недолугого проекту і незрозумілого затягування робіт по монтажу їх виконавцями, деякі жителі прилеглих будинків почали виражати явне невдоволення появі такого необхідного для більшості промінчан інфраструктурного об’єкту. Від запитань «а чому саме з нашої сторони тротуар?», які викликали сміх, до відвертих погроз і прокльонів. Як би там не було, але роботи цього року будуть завершені і тротуар з’єднається з вулицею М. Калмикова, а діти зможуть безпечно йти до школи чи в садочок.
Третю чергу будівництва тротуару, розпочату восени 2015 р. до мікрорайону Нестерівка, завершили вже минулого 2018 року. Він з’єднав залізничний переїзд на УМБ-17, який спричиняє досить великий дискомфорт жителям, особливо в плані руху автобусів громадського транспорту з центральною зупинкою мікрорайону, котрий дехто досі називає селом. Загалом протяжність даного тротуару складає 1.5 кілометри і, сподіваючись на гарний бюджетний 2019 рік та підтримку колег депутатів, в планах є продовження його вздовж всієї вулиці Шолохова.
Майже завершені роботи по освітленню житлового масиву багатоквартирних будинків в Промені. Якщо раніше було страшно пройти, то наразі в темну пору доби її і темною вже не назвеш: енергоефективні LED-ліхтарі освітлюють майже всі дороги і доріжки, які ведуть до багатоквартирних будинків. Як безпосередній житель даного мікрорайону я навіть відчув невелике зменшення активності асоціального елементу, якого після вживання оковитої тягне на «подвиги».
А можливо, причиною стало облаштування «шкільного» озера двома альтанками для відпочинку, чотирма лавочками для закоханих та десятьма урнами по всьому пішохідному периметру. Під кінець року проведені роботи з освітлення озера шляхом встановлення додаткових 7 стовпів з LED-ліхтарями. Місце для відпочинку в районі давно «просилось», і після проведення в 2017 році робіт з чищення та благоустрою озера «Олександрівського», в 2018 мною було прийняте рішення щодо створення повноцінного місця для проведення дозвілля та прогулянок жителів та гостей мікрорайону.

Цього року в планах є відсипка майданчика для пляжного футболу та волейболу, встановлення туалету з герметичним баком, та, можливо, облаштування декількох стаціонарних мангалів, якщо громада виявить таку необхідність.
Нестерівське озеро також поточного року отримає невелике фінансування для покращення пляжу та зони відпочинку. По весні є намір провести так званий суботник та відремонтувати і пофарбувати силами небайдужих та свідомих виборців дерев’яні альтанки, що прийшли в непридатність через особливості бурхливого відпочинку сп’янілих громадян.
Звичайно, є невдоволення і супротив деяких жителів Променя щодо часткової міграції алкогольного елементу з-під магазинів, де продається алкоголь, і які знаходяться біля багатоквартирних будинків до озера та розпиття саме там спиртних напоїв з усіма наслідками. І ми повинні розуміти, що не озера, зупинки чи двори будинків винні, в тому, що вони стали місцем для ритуалів знищення горілки шляхом її випивання. Вся справа тільки в нас, як в тих, хто дозволяє собі неприкрито вживати алкоголь в громадських місцях, в тому числі на очах дітей, так і в тих, хто закриває на це очі, не викликаючи поліцію для реагування, бо «це мій сусід і я не буду на нього «стучати». Доки ми не будемо вимагати від себе хотіти жити комфортно в рамках писаних та неписаних законів, ніхто нам цей комфорт не принесе на тарілочці, — ані президент, ані депутат, ані вищі сили.
Хочу подякувати тим небайдужим громадянам, які все ж таки викликають патрульну поліцію на дебоширів серед ночі, громадським організаціям Сектор Безпеки та Загону Територіальної оборони, які вночі власними силами і за власний кошт разом з Патрульною поліцією бережуть спокій міста і нашу частину за переїздом в тому числі.
Повертаючись до питання дітей, — місто утеплило майже всі школи, а наша школа №7 отримала новий спортивний майданчик зі штучним покриттям, вартістю в 1.5 мільйони гривень. Також, згідно розпорядження Міністерства Освіти, було обмежено доступ не залучених до навчального процесу осіб на територію шкіл, в тому числі встановленням паркану з боку озера, що спричинило певну незручність, адже звичка — друга натура, і люди звикли так ходити, часто транзитом в магазин чи на переїзд. Проте обмеження доступу до школи підвищило безпеку дітей, адже всі ми пам’ятаємо, хто і в якому вигляді може піти з озера за «добавкою» в сусідній маркет повз наших дітей.
Також в 2018 році нарешті розпочаті роботи по капітальному ремонту дитячого садочку Теремок, який обслуговує 4 мікрорайони, що за переїздом. Підрядник обіцяє завершити і здати об’єкт до кінця 2019 року, тому треба трішки набратись терпіння і почекати.
Дякуючи платникам податків, які наповнюють бюджет міста, наша громада дозволила собі за власні кошти побудувати «з нуля» Академічний ліцей по вул. Робітничій, загальною вартістю 179 млн грн, в який вже пішли більш ніж 500 учнів. Цього року планується добудова школи № 5, адже деякі школи не витримують такого потоку учнів навіть в 2 зміни. Також відкрите питання будівництва дитячого садочку по вул. Момота (Горького).

Повертаючись до громадських зборів, то, починаючи ще з 2016 року, з моменту прийняття Закону України про так звану ліквідацію ЖЕКів, ми провели з громадою безліч зустрічей, де обговорювали необхідність обрання свого шляху управління будинком: чи то вибір управителя, чи створення ОСББ. Проте, рух громади в цьому напрямку розпочався тільки в кінці 2018, коли питання стало ребром і законодавці зобов’язали списати з балансу всі багатоквартирні будинки і передати на управління власникам квартир. На щастя, завдяки проведеним десяткам зборів в минулому році, люди були проінформовані і відносно підготовлені до того, що їх чекає обов’язок самостійно зробити вибір. Своєю заслугою вважаю те, що на жодних зборах, окрім будинку, де я живу сам, я не рекомендував чи наполягав на прийнятті того чи іншого рішення, а лише надав всю необхідну інформацію.
В мене було стійке бажання, щоб громада взяла на себе відповідальність і зробила свій вибір самостійно. З 11 будинків на Промені 7 обрали управляючу компанію для обслуговування будинку, 2 створили ОСББ і ще 2 не визначились, не оформивши протокол зборів, що є яскравим результатом початку становлення громади як самостійної і взяття на себе відповідальності щодо прийняття рішень. Будь-яке рішення я вітаю і пишаюсь своїми виборцям, якщо воно було прийнято свідомо і виважено.
Починаючи з 2019 року, співвласники багатоквартирних будинків можуть проводити капітальні ремонти своїх будинків згідно програми співфінансування, на яку передбачено 20 мільйонів гривень. Процедуру і % співфінансування можна дізнатись у свого депутата, або у обраного представителя будинку, якщо ви не були присутні на зборах.
Одним з критеріїв прийняття рішення щодо виділення коштів на ремонт, буде рівень заборгованості по комунальних платежах багатоквартирного будинку.
Не можу не згадати про жителів приватного сектору, а особливо тему вивезення побутового сміття. Починаючи з 2018 року у вас є можливість встановити на вулиці пластикові сміттєбаки, як біля багатоповерхівок, що дасть можливість не чекати трактор і користуватись ним в будь-який момент. Це можливо за виконання двох умов: всі повинні мати заключений договір на вивезення сміття і на зборах визначити місце встановлення даних баків.

Нагадаю, що наявність заключеного договору сміття в приватному будинку є вимогою правил благоустрою міста Бориспіль, а його відсутність дає можливість відділу благоустрою скласти протокол і виписати штраф. Також в силі і заборона відкритого спалення рослинності, благо є способи утилізації такого сміття без вогню і диму. Не знаєте як? Запитайте мене.
Впродовж трьох останніх років я намагаюсь бути максимально наближеним і відкритим до громади, проте ще бувають випадки, коли мої виборці не знають ані номера телефону, ані свого депутата. Тому, аби бути в курсі подій чи безпосередньо спілкуватись, я завжди доступний в мережі Facebook; телефон та вайбер 099-042-23-92. Прийомні дні — щодня, головне попередньо домовитись.
І головне, не шукайте якусь міфічну владу, яка «довела» країну, яка не поступається місцем в транспорті чи палить цигарки в під’їздах. Яка краде каналізаційні люки і, здавши їх на металлолом, убивається розбавленим спиртом, придбаним у сусідки з першого парадного і верещить до ранку під вікнами, не даючи спати вам і вашим дітям. Яка виводить каналізацію в озера міста, бо викачувати вигрібну яму дорого. Яка, маючи роботу і автомобіль, дозволяє собі пиво і цигарки щодня, але скаржиться, що не вистачає на комунальні, пояснюючи цим п’ятирічні борги. Список можна продовжувати вічно, бо це реальні приклади і я впевнений, що подібна ситуація по всій країні. Не шукайте владу, Ми і є влада, і Ми повинні нести відповідальність за себе і за того, кого обрали, і вимагати, аби наші інтереси були донесені, про них знали, і тільки Ми —громада — маємо допомагати і контролювати їх виконання.

Наслідки і кінцеві результати ми бачимо всі — це і війна, і знецінення гривні, і подорожчання життя, а от справжні причини мало хто бачить, адже простіше сказати, що винна влада. А причини криються в пасивності громади і мовчазній згоді на ті процеси, які відбувались останні десятиліття. Ми прокинулись навесні 2014, лише коли ворог прийшов на поріг і тільки перед його лицем ми змогли трохи об’єднатись. Ми повинні визначитись, бути чи не бути.
Я обираю — бути! А ви?
Ваш Олег Романов

Залишити відповідь

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я