Сьогодні акварельний живопис переживає новий приголомшливо цікавий виток свого розвитку. Проводяться міжнародні конкурси, виставки, фестивалі, пленери за участю художників-акварелістів … Колекціонери і цінителі мистецтва з задоволенням віддають перевагу саме акварелі! Тож і в нашому місті вирішили приєднатися до цього акварельного руху і організували виставку художніх робіт «Подих акварелі». Виставка відбудеться протягом березня в залі Центральної бібліотеки за підтримки депутата Бориспільської міської ради Євгена Миколайовича Грони. Не пропустіть!
Зазвичай слово «акварель» асоціюється із сентиментальними пейзажами і мальовничими руїнами. Завдяки роботам художників 18-19 ст. акварель стала серйозним матеріалом, проте пізніше до неї почали ставитися негативно. Ціле покоління художників визнавало акварель долею новачків і любителів. А роботу в цій техніці розглядали лише як своєрідний трамплін, щоб взяти справжню висоту — живопис олією. Також не користувалися успіхом акварельні роботи у цінителів мистецтва, колекціонерів. Справа в тому, що акварелі, виконані на папері, вимагали спеціальних умов зберігання, фарби вигорали, а папір псувався.
І тільки зараз, з новими можливостями хімічної промисловості, акварельний живопис переживає справжній розквіт свого розвитку. Виробники навчилися робити фарби дивовижно світлостійкими, яскравими і насиченими. Серед новинок — акварель у тубах, гранулюючі і мерехтливі кольори і відтінки. Над виготовленням паперу для акварелі працюють цілі концерни. Тепер у художника є вибір: швидковисихаючий тонкий папір з целюлози або щільний бавовняний, який зберігає вологий стан протягом години і більше. Сучасний папір для акварелі, завдяки спеціальному просоченню, має здатність зберігати властивості барвистого пігменту в малюнку так, що фарба з часом не тьмяніє. Крім того, нові види професійного паперу захищають живопис від грибкових уражень, які часто псують роботи майстрів минулого. А щоб розповісти про різноманітні пензлі, палітри та інші аксесуари для художників-акварелістів, необхідно написати ще не одну статтю.
Таким чином, сучасна акварель — один з видів живопису, що розвивається найбільш стрімко. Цей матеріал вчить нас бачити. Завдяки акварелі художники вийшли зі студії на природу, адже акварель позбавила їх від необхідності носити з собою тюбики фарб, громіздкі мольберти і полотна. Досить фарб в коробочці і аркуша паперу.
Але, як-то кажуть, краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Якщо мої доводи не змогли переконати вас в серйозності акварельного живопису, і ви продовжуєте вважати її долею учнів початкових класів, то хочу запропонувати вам відвідати виставку акварельних робіт, яка буде проходити в нашому місті з 2 по 31 березня в залі Центральної бібліотеки.
У виставці візьмуть участь художники з різних куточків України. Ви зможете побачити роботи молодих і талановитих акварелістів, таких як Андрій Ковалик, Людмила Степанян, Марина Попович, Яна Власко, Мар’яна Томин, Марія Микитюк, Юлана Чайковська, Анна Юрченко, Степан Карпюк, Богдана Гуменюк, Ірина Локшук, Вероніка Каліберда, Нонна Давиденко, Вікторія Сюркало, Світлана Клименко, Альбіна Літвінова, Оксана Панчишена, Ірина Сулейманова, Оксана Веклій… А ще — відомих в місті митців: Сергія Пильнєва, Ігора Корчмарюка, Володимира Чекулая, Станіслава Мостового, Олени Іваницької. Серед почесних учасників виставки лауреати і призери міжнародних конкурсів і бієнале: Наталя Заболоцька, Михайло Ричков, Ольга Стерник, Максим Кисельов, Ігор Трохименко та інші.
Всі учасники виставки висловлюють щиру подяку за підтримку кафе «Маріанна», поліграфії PrintBox, підприємству «Автосервіс», художній майстерні «Пепса».
Юлана Чайковська

Залишити відповідь

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я