Понеділок — день важкий. Так вирішила і природа, додавши до небажання людей повертатись після тривалих вихідних на роботу ще й свої погодні капризи. Найбільшої шкоди спричинив як в Борисполі, так і по всій країні, поривчастий вітер швидкістю близько 30 метрів на секунду. Окрім піску на дорогах, вітер носив і кидав гілки дерев на електричні проводи та стовпи, зносив зупинки громадського транспорту, та навіть «розкривав» на будинках дахи. В 15 областях країни було оголошено 2-й рівень небезпеки погодніх умов.
Внасліднок буревію 11 березня майже половину міста і району було знеструмлено. Високовольні лінії електропередач аварійно відключались від падаючих дерев та обривів внаслідок аномально сильного вітру, залишаючи без світла цілі мікрорайони. В районі вокзалу та мікрорайоні Промінь частково вийшли з ладу трансформаторні підстанції, за щасливою випадковістю залишивши подачу електроенергії на котельні, тому подача тепла в будинки не припинялась.
На щотижневій нараді міського голови 11 березня 2019 року всім керівникам комунальних служб було дане доручення залишатись на робочих місцях і реагувати на всі надзвичайні випадки та ліквідовувати їх, допоки негода не закінчиться.

А реагувати дійсно було на що: на дахах багатоквартирних будинків вітер частково зривав покрівлю, на Промені «виніс» автобусну зупинку посеред дороги, а в будинку за адресою Київський шлях, 87 частково обвалилась цегла на останньому поверсі. На щастя, ніхто не постраждав, але в момент обвалу цегли в дворі були люди. Жителі будинку скаржились і раніше, що дана ділянка даху відрізнялась «мокрим» кольором цегли і мали підозру, що в тому місці затікає вода. А також, що подібний випадок в даному будинку був декілька років тому, тільки з іншого боку. Аварійним ремонтом, згідно заключеного договору, зайнялась управляюча будинком компанія КП ЖЕК-1. Варто звернути увагу, що частина конструкції будинку, яка обвалилась, завширшки була всього в півцеглини, причому будинок був збудований ще за радянських часів. Це зауваження як гірка іронія на вислів «раніше все робили на совість».
Ситуація з електропостачанням виявилась складнішою, адже за даний вид послуг відповідає не комунальне, а приватне підприємство ПАТ Київобленерго. Люди, залишившись без світла більш ніж на добу і не додзвонившись до постачальника електроенергії, з яким мають заключений договір, телефонували хто куди. «Червоні» телефони від дзвінків були і в мерії, і депутатів округів, і навіть в ЖЕКах.
Аварійні бригади Київобленерго насамперед ремонтували пориви високовольних ЛЕП в тому числі і в ніч з 11 по 12 березня, а починаючи з вівторка зайнялись ремонтом трансформаторних підстанцій по мікрорайонах міста Бориспіль.
Згадуючи тривалість ліквідації страшних наслідків обледеніння в 2000-му році, коли деякі села і райцентри внаслідок опор ЛЕП, що впали, залишались більше місяця без світла, нинішня ситуація здається життєвими дрібницями.

Залишити відповідь

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я