Сучасні соцмережі настільки інтегрувались в наше повсякденне життя, що ми навіть і не помічаємо, як вони поступово змінюють наші уподобання.
Звичайно, можна «включити старого буркотуна» і розказати, що раніше було краще, що раніше діти виходили на вулицю і, розбиваючи лоба об бетонні качелі, «лікували» все подорожником. А нинішні лише знають, що «сидять» у своїх телефонах і планшетах.
Тільки «раніше було раніше» — щось було краще, щось гірше, але в будь-якому випадку все залежало і залежить від виховання дитини: як фізичний розвиток, так і розумовий та психологічний.
Соцмережі як сфера розваг запровадили таке поняття, як челендж (змагання), яке неймовірним чином об’єднує мільйони людей по всьому світу необхідністю виконання певних дій.
Всі пам’ятають веселе обливання льодяною водою та недавній «10роківчеленедж», де люди виставляли свої фото з різницею в 10 років. Популярність таких заходів зростала, коли в них брала участь якась публічна особа — кінозірка, політик, музкант тощо.
Наприкінці зими цього року в соцемережі Instagram почав набирати популярність #trashchalenge (сміттєве змагання) де люди викладали 2 фото засмічених місць: до прибирання і після. Це той з небагатьох випадків, який поєднує «піар» та корисні справи. Бориспільщина не залишилась осторонь і теж намагається відповідати сучасним трендам: аналогічний флешмоб розгорнувся в улюбленій нами соцмережі Facebook.
На початку березня в одній з найбільших бориспільських фейсбучних групп виклали фото території між ТРЦ Аеромол та Екомаркетом, вщент вкриту сміттям. Бурхливе обговорення показало різнополярні судження і ставлення до даної проблеми: одні обурювались бездіяльності комунальних підприємств і задавались питанням в стилі праведного гніву: «А за що ми платимо?», їх опоненти апелювали низьким рівнем культури у жителів міста та порівнювали тих, хто смітить, з персонажем Шарікова з роману Булгакова.
Диванні баталії священно-фейсбучної війни точились декілька днів, доки небайдужі жителі нашого міста Сергій Кузьмич та Тетяна Дзей власноруч не прибрали дану територію. У відеозвіті пан Сергій звернувся до жителів із наступним меседжем: «Простіше говорити, як все погано і як треба змінити світ та робити сотні перепостів в соцмережах. Але після мого заклику прибрати дану територію прийшло тільки 2 людини: я і моя сусідка».
Дана ситуація, скоріш за все, створила певний резонанс і позитивно подіяла на свідомість частини громади, адже згодом такі фото і відеозвіти почали публікувати і інші жителі міста.
Рибалка Олександр Бородай продемонстрував «улов» в с. Кийлів у вигляді 15 мішків сміття, яке залишили після себе відпочиваючі на берегах річки Дніпро.
Житель Променя Володимир Артюх самостійно, у вільний від роботи час, прибрав територію залізничних колій в районі пішоходного переходу біля дитячого садочку «Віночок», а також захаращене місце біля свого будинку, де збираються п’яниці.
Також промінчани, об’єднавшись, вийшли на прибирання Олександрівського озера, що біля школи №7, та, зібравши 87 кг пляшок і скла, здали їх в пункт вторсировини, частково компенсувавши витрати на рукавички та мішки.
Тенденція збільшення активності жителів міста та прояв свідомості і бажання громади брати ситуацію в свої руки не може не радувати мене як депутата, і як жителя Борисполя.
На щотижневій нараді міського голови 18 березня було оголошено про старт двомісячника благоустрою, як того вимагає законодавство України. Комунальні служби, в першу чергу КП ВУКГ та управляючі компанії КП ЖРЕУ та КП ЖЕК-1, наводитимуть лад в місті, прибираючи сміття, яке накопичилось на вулицях за зиму. Керівництво міста звернулось до жителів з проханням долучитись до двомісячника благоустрою та допомогти привести місто після зимової сплячки в порядок. Зібране на так званих «суботниках» сміття комунальні підприємства вивезуть, якщо повідомити їх безпосередньо, або через міську раду чи депутата округу.

Залишити відповідь

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я