Історично вже склалось, що будь-які реформи від самого старту підлягають шаленій критиці як з боку громади, яка хоче змін тут і одразу, так і з боку тих, хто має певну зацікавленість щоб «все залишилось, як було».

Наразі ми маємо три основні державотворчі сучасні реформи: реформа децентралізації, реформа органів внутрішніх справ (поліцейська) та медична.
І якщо перша дала свій ефект буквально через рік після запровадження, адже кошти платників податків, які раніше відправлялись в державний бюджет, почали залишатись і використовуватись на місцях, то медична реформа — це майже будівництво галузі «з нуля».
Втім, в розвинутих громадах, які на перші шпальти пріоритетів ставлять саме здоров’я жителів, вже є готові результати, якими не соромно похизуватись.
Наше місто вчасно потурбувалось про запровадження сімейної медицини для бориспільців і вже в 2018 році, не дивлячись на шквал критики та шалений супротив, створило нове комунальне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги», поставивши на чолі досвіченого лікаря Черенка Євгенія Павловича.
На початку свого існування новостворене КП мало всього 2 приміщення під амбулаторії: при в’їзді в місто на вул. Київський шлях, 11 та в районі УМБ-17 на вул. Гагаріна, 1.
На сьогоднішній день в місті відкрито ще три таких заклади в різних мікрорайонах. За основу брались комунальні приміщення, які або раціонально не використовувались, як на вул. Глибоцькій, або ж взагалі були занедбаними недобросовісними орендарями, як у випадку з приміщенням колишнього магазину Смак-2 на вул. Лютневій, 12.
Всі ми добре пам’ятаємо це приміщення з немитими скляними вітринами, від якого за кілометр несло «совком» в найгіршому розумінні цього слова. Багато дискусій точилось навколо нього і ще більше було бажаючих отримати його в оренду чи навіть викупити для ведення бізнесу. Міська рада прийняла вольове рішення: розірвати договір з орендарем та створити медичний заклад для жителів мікрорайону.
26 березня 2019 року закінчились останні будівельні роботи, а вже наступного дня заклад прийняв перших гостей та пацієнтів. Ними стали мешканці міста, очільник Київоблдержадміністрації Олександр Терещук, міський голова Анатолій Федорчук разом із заступниками, місцеві депутати та журналісти. Гостинно приймав всіх «господар» цього закладу Євгеній Черенок.
Олександр Дмитрович Терещук, взявши слово, нагадав, що з моменту його призначення очільником області в жовтні 2018 р. це вже четвертий візит до нашого міста.
«Сьогодні створено ще одне відокремлене, відкрите місце надання медичної допомоги в Борисполі. Ця амбулаторія доступна, наближена до населення і зручна для громадян! І це заслуга місцевої влади, її активної позиції щодо децентралізації, щодо наповнення місцевого бюджету. А децентралізація – це наш шлях до високої якості життя кожного громадянина!», — наголосив губернатор Київщини.
Міський голова Анатолій Федорчук нагадав всім присутнім, що було на місці нині сучасного медзакладу і подякував місцевим підприємцям, які за свій кошт обшалтували тротуар біля амбулаторії. «Ми всі добре пам’ятаємо той «генделик», який тут був в останні роки. І коли стало питання, що з ним робити, ми з депутатським корпусом були одностайними, рішення було — створити амбулаторію сімейного типу. Не віддали ні під ігрові автомати, ні під «наливайки» та інший непотріб. Я пишаюсь, що завдяки реформі децентралізації ми маємо можливість будувати і відкривати такі необхідні для нашої громади об’єкти», — звернувся до громади Анатолій Соловйович.
Євгеній Черенок розповів про можливості нового закладу та анонсував нові послуги. Загальна площа амбулаторії складає 423,0 кв.м. В приміщенні розташовано 13 кабінетів, в тому числі 7 кабінетів лікарів. Плануються мала операційна, процедурна, конференц-зал, аптечний кіоск. В амбулаторії №1 будуть працювати 4 сімейних лікарі та 2 педіатри. Амбулаторія оснащена необхідним медичним обладнанням і сучасною комп’ютерною технікою, підключеною до мережі інтернет. Встановлено мамографічний комплекс GIОTTOIMAGE-3DL, використання якого дозволить забезпечити раннє виявлення та лікування онкологічних захворювань жіночої репродуктивної системи для жінок міста Борисполя та Бориспільського району. Встановлено систему ультразвукової діагностики XARIO-200. Планується запровадження таких новацій, як здійснення запису он-лайн, електронна картка, електронний рецепт. «Наразі в даному медзакладі працюватимуть лікарі з амбулаторії Київський шлях 11, яка закривається на капітальний ремонт. Також за моїм проханням, депутатський корпус на чолі із міським головою зарезервували кошти на будівництво ще двох таких об’єктів в 2019 році. Один плануємо побудувати і відкрити в районі Розвилки, а інший — в районі вулиці Бежівка. Тамтешні мешканці вже давно підіймають питання щодо створення амбулаторій сімейного тиму в цих районах і об’єктивно вони там потрібні», — поділився планами на майбутнє Євгеній Павлович.
Нагадаємо нашим читачам, що кожен житель м. Бориспіль може отримати якісні медичні послуги в одній з п’яти амбулаторій міста, просто обравши собі сімейного лікаря та підписавши з ним декларацію. Лікаря можна змінити в будь-який момент, єдиною перепоною може стати завантаженість сімейних лікарів, адже кожен з них має ліміт пацієнтів. Також КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» має свою фейсбук-сторінку «Бориспіль — місто здорових людей», де регулярно надає актуальну інформацію щодо новин в медичній галузі, виїзних вакцинацій по місту, стану захворюваності населення тощо. Підписуйтесь, будьте в курсі, слідкуйте за своїм та здоров’ям близьких вам людей і не хворійте!

Залишити відповідь

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я