Країна вступила в другий етап передвиборчих перегонів другого туру президентських виборів. Рівень напруги в нашій державі від цього процесу щодня посилюється різними факторами: від змагань кандидатів хто кого крутіше викличе на дебати, до істеричних обговорень їх фанатів в соцмережах. І не забуваймо про щорічне весняне загострення морально і психологічно нестійких осіб як нашого міста, так і всієї країни.
Додамо до цього початок активної підготовки кандидатів в президенти, що не потрапили в другий тур, до парламентських виборів, які відбудуться восени 2019 року, і можна вважати, що підвищена температура, постійний стрес та маніпуляції у нас на цілий рік, а він лише почався.
Не обійшли виборчі перегони і Бориспіль, де місцеві лідери громадської думки, що представляють певні політичні партії, отримали догану за погані результати окремих кандидатів. В соцмережах з’явились жартівливі, проте пророчі дописи про майбутнє «перевзування» таких осіб та радикальну зміну їх вподобань на користь ймовірного переможця виборів президента України. Іронічні вигуки в залі на користь одного з двох учасників перегонів з уст окремих чиновників та депутатів під час сесії міської ради 09.04.2019 тільки підтверджують їх пристосовуваність до політичної кон’юнктури в країні.

Сесія розпочалась затвердженням порядку денного та внесенням до порядку додаткових питань, два з яких були вкрай важливими для міста. Одне питання стосувалось узгодження земельної ділянки на території Бориспільської центральної районної лікарні. Нагадаємо, що місто прийняло рішення побудувати новий терапевтичний корпус, виділивши на попередній сесії близько 40 мільйонів гривень на цей проект. Друге питання стосувалось розгляду електронної петиції, яка набрала на сайті міської ради 252 з необхідних 250 голосів, щодо створення дендропарку в місті Бориспіль. Забігаючи наперед, повідомляємо, що обидва питання депутатами проголосовано позитивно, і такий парк, площею в 15 га, депутати вирішили створити на базі Олесницького (колишнє Комсомольське) озера, віддавши його на баланс комунальному підприємству ВУКГ. Таким чином, депутати «вбили двох зайців»: задовольнили потребу громади в створенні екологічної зони в місті, а також поклали край багаторічним спробам приватизувати зелену зону на березі цього озера, що супроводжувалось постійними лайками та звинуваченнями одне одного в спробах «вкрасти землю» відомих «кумів» міста.
Після голосування цих питань один з депутатів запропонував після проведення паспортизації всіх озер міста створити нове комунальне підприємство по утриманню водойм міста. Міський голова був схильний до передачі озер міста в оренду, бодай за символічну плату. «Я вважаю, що у всього повинен бути господар, тоді буде порядок. Те ж саме і з приводу озер: ми вже витратили десятки мільйонів на їх чистку і облагородження. Треба вберегти це все і підтримувати в гарному стані те, що ми зробити. Віддати в оренду підприємцям, нехай там продають морозиво, воду і підтримують чистоту, ось один із таких варіантів», — наголосив Анатолій Соловйович.
Також депутати прийняли зміни до бюджету і, шляхом перерозподілу, перекинули з одного об’єкта кошти, які ще певний час не будуть витрачатись, на інші, які вже можна і треба використовувати. Поточний ремонт, який в народі називають ямковим, є вимушеною мірою, адже замінити повністю дорожнє полотно набагато дорожче, ніж відремонтувати десяток ям по вулиці. Довиділені кошти на асфальтування території ДНЗ Теремок, що знаходиться в завершальній стадії капітального ремонту, а також виділено 581 тис. грн на закупівлю обладнання для кухні та пральні. Стару і аварійну будівлю реабілітаційної установи Наш Дім чекає повноцінний капремонт: депутати прийняли рішення про підготовку проектно-кошторисної документації, виділивши близько 200 тисяч гривень на це.
Гімназія Перспектива цього року матиме оновлений футбольний майданчик. На початок робіт виділено близько 1,5 мільйони гривень.
Але найбільшу суму, через яку виникли деякі дискусії та суперечки між депутатами під час обідньої перерви, отримає вулиця Польова. Її чекає дороговартісний капітальний ремонт на суму 14,2 мільйони гривень.
Під час обговорень на сесії питання рівномірності розподілу так званого «бюджету розвитку» по депутатських округах, Валерій Мартишко з трибуни виразив невдоволення, що деякі депутати отримують більше грошей на розвиток своїх округів. «Я, щоб не бути голослівним, прочитаю деякі цифри по виділеним коштам за останні 3 роки на депутатські округи. Деяким депутатам, що так гаряче виступають на сесії з трибуни, видно нічим зайнятись, то вони щодня сидять тут в міській раді і лобіюють свої проекти на округах. Ось, наприклад, Мельник Володимир Йосипович отримав на свій округ всього 3 мільйони гривень, а Романов 14,3. Шкоруп Михайло Іванович освоїв 2 мільйони, а Верес 9,6 млн грн».
Проте з приводу виділення 14 мільйонів гривень на вищезгадану вулицю Польову, де депутатами є однопартійці Валерія Івановича, він тактовно промовчав.
Ігор Петренко, який взяв слово, відповів, що в нього величезний округ з 78 вулиць, повністю приватний сектор і ті 12,8 мільйоні гривень, які отримав цей округ, майже і не «відчулись», тому не можна порівнювати центр і околиці.
Невеликого резонансу набуло обговорення питання щодо присвоєння поштової адреси двом з чотирьох відомих свічок-багатоповерхівок в районі вокзалу. Представник забудовника просив надати поштові адреси, але чомусь тільки двом будівлям. Згодом з’ясувалось, що інші дві будує інша організація, тоді як раніше дозвільну документацію на будівництво чиновники видавали на весь комплекс. Питання не проголосували позитивно, бо представник забудовника не зміг пояснити, де конкретно будуть розміщені парковки для жителів цього будинку в тій кількості, яку вимагає будівельне законодаство.
Хоч питань в порядку денному було і не більше, ніж звичайно, сесія міської ради через обідню перерву тривалістю в 3 години внаслідок додаткових обговорень завершилась о пів на сьому вечора. За словами заступника міського голови Ковальової Людмили Олександрівни, на даний момент перевиконання бюджету складає трохи більше 4%, а розподіляти його можна згідно букви закону, якщо ця цифра досягне 5% бар’єру.
Тож наступна сесія, цілком імовірно, буде «бюджетною», і депутати, представляючи інтереси своїх виборців, зможуть виділити кошти на реалізацію запланованих робіт та об’єктів на округах, де їх обирала громада. Сподіваємось, що хто б не став біля керма нашої держави, він не згорне реформу децентралізації, яка буквально за 3 останніх роки дозволила місту самостійно побудувати нову школу та утеплити нинішні, збудувати з нуля садочок для дітей і ремонтувати аварійні, створити первинну медичну ланку та відкрити сучасні амбулаторії і прокласти кілометри асфальтних доріг та тротуарів. Вибір за нами.

Залишити відповідь

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я