Життя людей і перебіг подій на планеті Земля має свою циклічність. Пори року змінюють одне одну, день змінює ніч, а люди мають властивість змінюватись та бути заміненими. Маючи досить коротку пам’ять, більшість людей отримує непідробне задоволення від життя, переживаючи певні події, які відбувались раніше, ніби вперше.
Так, мабуть, цікавіше жити, неначе рибка в акваріумі, і кожних 12 секунд (саме таким є час, який може запам’ятати гупі) отримувати стару інформацію як нову, ніби такого і не бувало раніше. Але… Бувало і з нами і не з нами, і у нас і в сусідньому селі, і навіть тисячі років тому. Щоб не вдаватись в філософію, спустимось з небес на землю і спробуємо проаналізувати «мирські» діла на прикладі нашого міста Бориспіль.
Із зануренням в світ віртуального спілкування, швидкість розповсюдження інформації стає максимальною, в залежності від резонансу і важливості для більшості людей цієї новини. Майже всі знають, що нині шила в мішку не сховаєш і будь-хто, озброєний смартфоном, за декілька секунд може стати першоджерелом новини, просто запустивши онлайн-трансляцію в соцмережах та зібрати сотні тисяч переглядів буквально за декілька днів. Класичному «сарафанному радіо» і бабусям на лавочках таке і не снилось.

В нашому місті, як, мабуть, і в інших містах країни певні події мають свою сезонність. Взимку основною темою для обговорення є чищення доріг від снігу і питання опалення. Весна приносить нам випалювання піроманьяками сухостою на полях та залишків рослинності на городах і всі можливі від цього наслідки, і до купи декілька незвично холодних днів в квартирах після завершення опалювального сезону.
Кожен рік хтось підпалює поля, посадки, закинуті будинки і від цього гинуть люди та горить майно, але щороку люди сприймають це як щось нове, ніби раніше цього не було, або якщо було, то не в таких масштабах.
Кожен рік зима приносить сніг на нашу землю і дороги, даючи стару-нову тему для обговорення, хоча всі знають, що з доріг його приберуть, а на полях розтане по весні.
Кожен рік при середньодобовій температурі більше 8 градусів припиняється подача тепла в квартири, ми знаємо, що по весні можуть бути невеликі заморозки і готуємось пережити ці декілька днів з обігрівачами, але робимо круглі очі і випліскуємо свій праведний гнів.

І, здавалось би, зелене літо та золотава осінь мають принести довгоочікуване щастя у вигляді тепла, відпусток і відпочинку на природі, але в людей завжди знайдеться причина бути нещасним. В мистецтві бути нещасним головне — мати джерело і причину всіх своїх бід та негараздів, тоді легше, тоді ти знаєш, хто в цьому винен, маючи залізний аргумент і пояснення поганого життя та своєї недолугості в цілому. Але і це вже було, і написано про це сотні книг; якби ж ми тільки читали, вчились і пам’ятали, де покинули граблі.
Раніше такого не було — основний меседж людей, які щороку щиро дивуються певним циклічним подіям. Або ж шкільна класика «Ну все в своєму житті бачив\ла, але такого ще не було». Мій меседж — раніше було тихше. Раніше, щоб послухати новин, треба було їхати в райцентр на базар. Зараз — інформаційна ера, без цензури, без перерв на рекламу та обід, сотні терабайтів даних в режимі онлайн безпосередньо в мозок.
Шануйте його, фільтруйте інформаційні потоки, перевіряйте їх, аналізуючи причини та наслідки. Зберігайте у сховищі тільки необхідне, приймаючи рішення логічно, не емоційно.

Залишити відповідь

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я