Для жителів Борисполя, що регулярно беруть участь в обговоренні життя міста в соцмережах, питання облаштування місць для відпочинку та благоустрою є одним чи не з основних. Мінімум раз на місяць з’являється в місцевих групах пост обурення щодо відсутності чи недостатньої кількості облаштованих зелених зон в місті, окрім центру.
Соціально активні представники місцевої влади, спілкуючись із громадою в режимі онлайн, нагадують жителям, що за останні роки всі озера міста почищені і проводиться подальший благоустрій. А також облаштовуються невеличкі місця для відпочинку, як, наприклад, чудовий сквер на вул. Бабкіна з пішохідним місточком. На вулиці Ватутіна минулоріч облаштований невеличкий сквер, а на вулиці Соборна в розпалі роботи з благоустрою території.
Для Борисполя природньо, що всі ці роботи супроводжувались шквалом критики та невдоволення щодо кількості та якості робіт. Така вже в нас натура: ми всі знаємо, як краще, але якщо порівняти кількість критиків та тих, хто готовий щось робити і брати за це відповідальсть, співвідношення буде один до тисячі. В Україні є народне прислів’я — «Половину роботи дурню не показують». Але це актуально для внутрішніх робіт, а роботи на відкритому повітрі, такі як асфальтування, монтаж тротуарів, благоустрій території від початку до завершення будуть під пильним наглядом громади, якій не заборониш ні говорити, ні давати поради. Проте жодного разу не було такого, щоб люди не хотіли проведення робіт з благоустрою в їх місці проживання.

Як грім серед ясного неба сколихнув сонний від травневих свят пост від 2 травня 2019 р. депутата Олега Романова на його сторінці в Фейсбук щодо небажання керівництва ОСББ одного з будинків облаштування скверу біля їх будинку. У викладеному в соцмережі письмовому зверненні на ім’я міського голови, голова ОСББ Промінь 4, будинку на вул. Завокзальна, 7-а, просить мера міста заборонити депутатові проводити роботи по облаштуванню скверу в однойменому мікрорайоні. В якості аргументів очільник ОСББ заявила, що він стане притоном для наркоманів та інших небезпечних осіб, і що це не тільки її думка, а думка жителів цього будинку.
4 травня о 19.30 відбулись збори жителів Променя щодо обговорення цього питання. Судячи з допису депутата в соцемережі, проходили вони жваво і дискусійно.
Редакція газети взяла розширену цитату з його допису (авторський стиль, орфографію та пунктуацію автора збережено):
«Чесно, я шокований даною ситуацією. І справа не в тому, що люди проти, а в тому, що їх простих людей, жителів цього будинку Завокзальна 7а просто ввело в оману керівництво ОСББ. Минулого року, коли готувався проект скверу, автор цього листа вдувала в вуха людям брехню про видалення дерев, хоча саме поняття скверу передбачає їх наявність. Коли я пояснив людям, що жодне дерево ніхто не зачепить, почались маніпуляції і залякування людей наркоманами та алкоголіками, більшість з яких доречі і живуть в сусідніх з нами квартирах. На це я попросив проектанта не закладати лавочки в сквері і залишити лише пішохідні доріжки, аби на них не влаштовували попойки. Але і після цього пані Мойсеєнко не заспокоїлась і переконала людей, що згідно якихось норм їх будинку положено 25 метрів по фасаду для двору у власність. А це на хвилиночку майже половина території скверу. Також у жителів будинку є активна дискусія з Головним Управлінням ЖКГ міста, щодо співфінансування міською радою капітального ремонту згідно готового проекту, і я готовий як депутат в межах своїх повноважень допомогти їм отримати ці кошти, але маніпулювати, брехати і брати в заручники благоустрій для всіх жителів Променя я не дам! Підкреслюю, роботи по капремонту цього будинку і скверу мають йти паралельно і не залежати одне від одного!».
Начальник управління житлово-комунального господарства В’ячеслав Толкач прокоментував ситуацію. «Питання щодо облаштування благоустрою даного мікрорайону піднялось не сьогодні. Разом із депутатом та громадою до цього питання ми підійшли комплексно, розпочавши зі створення місця відпочинку на шкільному озері та будівництві тротуару до школи в обхід водойми. Облаштування скверу має бути наступним кроком, і перед тим, як розпочати роботи, спочатку потрібно замінити зовнішні мережі холодного водопостачання та центрального опалення на цій ділянці, що, я думаю, ні в кого не викличе заперечень. Роботи по скверу згідно проекту можуть коригуватись в межах суми, тому по ходу виконання можемо враховувати додаткові побажання жителів мікрорайону. Щодо бажання жителів оформити у власність земельну ділянку, то я цілком поділяю їх думку, але, на жаль, в нашій країні досі законодавчо не передбачена така процедура. В будь-якому випадку, якщо наші законодавці колись і приймуть таке положення, то до кожного будинку буде індивідуальний підхід щодо відведення земельної ділянки, враховуючи розташування комунікацій, інфраструктури та інших обмежень. З приводу фінансування робіт по програмі співфінансування. Я пишаюсь, що люди взяли на себе ініціативу і відповідальність, створивши ОСББ і зробили проект на капітальний ремонт за прийнятою депутатами програмою. І ми маємо дискусійний діалог з їх керівництвом та просимо піти на компроміс з владою міста задля спільного вирішення питання щодо стягнення заборгованості окремих жителів будинку за вже отримані протягом багатьох років послуги від наших комунальних підприємств. Я знаю, що на зборах люди написали колективне звернення до міського голови з проханням надати правову допомогу у стягненні заборгованості зі злісних боржників, суми боргу яких перевищують 100 тисяч гривень. Це наша спільна проблема і ми готові вирішувати її спільно», — розгорнуто надав інформацію В’ячеслав Миколайович.

Залишити відповідь

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я