Постійний сморід і собачий гавкіт в одній із квартир на першому поверсі багатоповерхівки на вул. В. Момота, 48 вже досить давно дошкуляв іншим мешканцям цього будинку. Проте досить тривалий час люди чомусь терпляче закривали на це очі, аж поки ситуація не стала критичною і в підвалі зі стелі почали просочуватись нечистоти з цієї квартири. Першою бити на сполох почала депутат округу Марина Добровольська, де знаходиться будинок з цією сумнозвісною квартирою. 24 травня 2019 року вона звернулась в мережі Facebook з проханням допомогти і порадити, як діяти в такій ситуації. За словами людей, потрапити всередину квартири не було жодної можливості – власник давно не з’являвся в оселі, а його дружина принципово не відчиняла дверей. Згодом і сама вона перестала туди навідуватися і єдиними мешканцями залишилися кинуті напризволяще коти та собаки, яких через вікна спостерігали сусіди.
Вже за кілька годин, після узгодження дій, на місце прибули працівники служби надзвичайних ситуацій, управляюча компанія КП ЖРЕУ на чолі із керівником, представник Національної поліції, депутат цього округу та заступник мера Микола Корнійчук.

— Картина, яку ми побачили після відкриття квартири, була не просто жахлива, а мерзенна, – розповідає депутат 33-го округу Марина Добро вольська, – мотлох, просякнутий фекаліями, встеляв квартиру товстим шаром. Трупи тварин в різній стадії розкладання, опариші, блохи, напівзгнилі речі. Витримати цю бридоту було просто неможливо! Працівники служби МНС вимушені були повністю одягнути захисні костюми та маски з подачею кисню, аби не отруїтись трупними ядом. Однозначно ми залучимо до реагування на ситуацію і юридичний відділ міської ради і зоозахисників, адже власниця просто закрила нещасних тварин, як вимушені були харчуватися сміттям та один одним. Знущання над тваринами наразі карається законом, про знущання над сусідами я вже мовчу.

— За зібраними даними, мешканці квартири отримали це житло від держави і за п’ятнадцять років його так і не оформили, тобто воно досі є державною власністю, – повідомив перший заступник міського голови Микола Корнійчук. – До того ж, жодного договору з обслуговуючими комунальними підприємствами теж підписано не було і на даний момент по квартирі багатотисячні борги. Тепер необхідно розшукати зареєстрованих тут людей та звертатися до суду.
За кілька годин максимально неприємної роботи основний шар сміття разом із залишками тварин вивезли, квартиру опечатали, вікно забили, щоб собаки не потрапили до оселі знов. Були перевірені всі пломби на мережах, адже від водопостачання, газу та електрики помешкання давно відключене. А підтікання в підвал виявилося не проривом труби, а результатом життєдіяльності тварин та розкладання їх залишків.

Питання було піднято і на позачерговій сесії міської ради. Марина Добровольська запропонувала створити місцевий реєстр подібних захаращених та перетворених у концтабори для тварин приміщень, щоб вчасно попереджати подібні ситуації, коли сусіди вимушені місяцями жити у подібній антисанітарії та постійній пожежонебезпеці. Мова не йде про відчуження майна, лише про тримання на контролі таких випадків на міському рівні та у Держпродспоживслужбі, яка віднедавна виконує деякі функції ліквідованих санепідемстанцій. Депутати підтримали таку ініціативу, адже майже на кожному окрузі є подібні помешкання. Питання складне, законодавчо визначене погано, тож все в руках громади. Чи подобається людям таке співіснування і чому вони так довго терпіли? Будемо слідкувати за розвитком подій. Можливо, ця інформація стане корисною для тих людей, які також страждають від подібного «сусідства» і не знають, як діяти.

Залишити відповідь

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я