Соковижималка – не просто чемпіонат з брейкінгу, а масштабний фестиваль з брейк дансу. Все починалось з маленького фестивалю на кілька годин з декількома десятками учасників, а зараз це важлива подія в історії українського брейкінгу, на яку збираються представники всіх областей України різного віку та рівню танцю. Головними завданнями для організаторів фестивалю є збереження вуличних традицій хіп хоп культури і, зокрема, брейкінг культури. Всі батли проходять під відкритим небом на звичайному лінолеумі, а в окремих категоріях і без покриття. Створюються можливості для самореалізації «бібоїв» та «бігьорл» всіх вікових категорій та рівнів. На останній Соковижималці були проведені 5 різних конкурсів для дітей і 3 конкурси для дорослих професіоналів з відборами на чемпіонати світу. Атмосфера фестивалю зазиває учасників з усієї України та близького зарубіжжя і робить його просто легендарним для хіп-хоп культури.

З останнього чемпіонату маємо наступні результати: PRO Zone 3×3 Chicamoca crew (Тернопіль) 1х1 Капон (Хмельницький) 72smoke bgirl battle Vinilla (Київ) Kids Zone: До 8 beginner – MadMouse (BRO Полтава) До 8 pro – Віктор (Kinders crew Київ)

Засновник та організатор фестивалю «Соковижималка» Ігор Січкар

Зародження брейк дансу в місті на моїй пам`яті з кінця 90-х до початку 2000-х. Тоді ми з молоддю організували команду, трену вались у «бункері» та «на трубі» поруч. Потім організували Battle for Boryspil в ДЮСШ, Хіп-хоп фестиваль на стадіоні і просто їздили брати участь у різних змаганнях. Команда з часом змінилась. Вже у складі з Січкарем Ігорем ми весь вільний час проводили за танцями в парку на тенісному корті. З часом він відкрив власну брейк данс школу Reborn Clan, і кількість бажаючих займатись стрімко зростає. Бо брейк данс — це не тільки про танець. Це і частина вуличної культури, і стиль одягу, і друзі, це відповідна музика та світогляд. Для реалізації здібностей та розвитку Ігор Січкар та Владислав Губрій в 2015-му році організували першу Соковижималку, куди запросили МС ведучих, діджеїв, суддів та учасників з різних міст. Подія пройшла гарно, всім сподобалось, тому фестиваль став традиційним, щорічним, і з кожним роком прогресує. Брейкінг є частиною вуличної культури, серед яких: street workout, скейтбордінг, роллерблейдінг, БМХ, стріт футбол та streetball, графіті. Це та діяльність, яка розвиває здібності молоді, таланти, об`єднує молодь в «ком’юніті» і робить дозвілля організованим, що є альтернативою безцільного убивання часу, поганим компаніям та алкоголю з наркотиками. Підтримка має бути на державному рівні: в деяких містах Україні є програми розвитку вуличних культур, що фінансуються з бюджету, і, коли чиновники бачать ефективність, то фінансування збільшується щороку. Це і є державна політика щодо боротьби з аморальними явищами у молодіжному середовищі. Соковижималка вдається, тому що її організовує молодь і для молоді, розуміючи сучасні потреби і вподобання.

Вікторія Шевц

Як багатодітний батько, я повністю підтримую заходи, спрямовані на фізичний та моральний розвиток молоді. Щастя спостерігати, коли діти самі обирають собі хобі і з головою занурюються в нього, щодня вдосконалюючи свої навички. Вважаю, що держава має більше приділяти уваги не тільки якісному навчанню підростаючого покоління, а і створювати умови та можливості з користю проводити дозвілля.

Депутат Бориспільської міської ради Юрій Адамовский

Залишити відповідь

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я