Як нова мітла мете по-новому, так і новий Президент України Володимир Зеленський проводить кадрові чистки та перестанови. Призначений ще попереднім Президентом 30 жовтня 2018 року губернатор Київщини Олександр Терещук 5 червня 2019 року був звільнений з посади разом із 12 своїми колегами з різних областей. Тимчасово виконувати обов’язки голови Київської обласної державної адміністрації доручено його заступнику Кучеру В’ячеславу Анатолійовичу. Чим же запам’ятався Борисполю Терещук?
Перше знайомство нашого міста із новим губернатором відбулось 18 грудня в актовій залі Бориспільської міської ради. На виїзній нараді новопризначений чиновник зі знанням справи роздавав доручення, в тому числі і керівникам приватних структур, що викликало захоплення у пересічних громадян, та дикий подив у поміркованих.
На всі проблеми, які озвучувались із залу, чиновник давав підлеглим на вирішення максимум 2 тижні часу, що викликало неймовірну повагу і трепіт у присутніх.
Так, депутат бориспільської міської ради Юрій Адамовський звернувся до тодішнього очільника Київщини допомогти із поверненням земельної ділянки під дитячим табором «Факел» в комунальну власність міста, яку в свій час забрав Держліспгосп. «Бориспіль не має жодного дитячого табору відпочинку, і ми готові відновити його за власні кошти. Єдине, що потрібно зробити, — це повернути землю, яку забрав Держлісгосп. Я знаю, що і як робити і підготував всі необхідні документи для цього. Потрібна тільки ваша підтримка зробити відповідне подання від КОДА до Кабінету Міністрів України», — звернувся Юрій Олексійович до Терещука.

«Прошу Держлісгосп проявити повну підтримку у вирішенні цього питання. Юристи нехай опрацюють це подання і я його одразу підпишу і відправлю на Кабмін. Дитячий табір для відпочинку дуже важливий. Це питання повинно бути вирішене впродовж тижня. Там, де діти, там Терещук», — запевнив тоді 18 грудня 2018 року всіх присутніх губернатор.
Проте пройшло рівно півроку, а справа далі розмов і обіцянок не зрушилась.
На тодішній нараді піднімалось багато болючих для міста питань, і більшість їх не вирішена і досі. Взяти ту ж дорогу у Промінських садах на території Сеньківської сільської ради, чи проблему електрифікації притулку для тварин в Борисполі. Все залишилось навіть не на папері, а словами, які зависли в повітрі.
Згодом колишній губернатор відвідав Бориспіль ще двічі: на спільне відкриття школи на вул. Робітничій з також вже колишнім Президентом і трохи пізніше на відкриття амбулаторії сімейного типу на вул. Лютневій. Зазначимо, що обидва об’єкти інфраструктури Бориспіль побудував виключно за кошти платників податків міста, не просивши коштів ані в області, ані в держави.

«Я залишив підготовлені мною документи і свій контактний телефон, на який зателефонували через 2 тижні і повідомили, що документи підготовлені юридично вірно. Потім вісім разів я намагався записатись на особистий прийом до пана Терещука за графіком, що розміщений на офіційному сайті Київської ОДА, але кожен раз мені пропонували зустріч то з заступником, то ще з кимось. А керівник патронатної служби просто годував «ЗАВТРАками» та водив за носа. Питання літнього табору «Факел», підняте мною більше 5 років тому, досі не вирішене, адже міська рада не має повноважень прийняти таке рішення, а область, маючи їх, мабуть не хоче», — розповів Терміналу депутат Юрій Адамовський про свій досвід спілкування з обласними чиновниками.

Звичайно, є надія, що наступний новий губернатор, призначений новим Президентом, не кидатиме слів на вітер та контролюватиме виконання підлеглими своїх розпоряджень, але практика показує, що найефективніше управління відбувається безпосередньо на місцях. І свої проблеми містам, селам і майбутнім об’єднаним громадам варто вирішувати самотужки.

Залишити відповідь

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я